مقیاس آخرت نگری ابراهیمی – بهرامی ۱۳۹۰

مقیاس آخرت نگری ابراهیمی – بهرامی ۱۳۹۰

دانلود پرسشنامه استاندارد مقیاس آخرت نگری ابراهیمی – بهرامی ۱۳۹۰ شامل پرسشنامه استاندارد،امتیازبندی،مقاله بیس،مولفه،تفسیر و روایی پایایی پرسشنامه

معرفی پرسشنامه

مقیاس آخرت نگری توسط ابراهیمی و بهرامی در سال ۱۳۹۰ با استفاده از آیات و روایات استخراج شده از منابع دین مقدس اسلام ساخته شده است. این پرسشنامه ابتدا شامل ۷۷ سوال بود . که با اجرای تحلیل عاملی به روش مولفه های اصلی و چرخش پروماکس با چهار عامل برخی از سوالها حذف شدند. پرسشنامه نهایی ۴۴ سوال داشت که از ۵ خرده مقیاس تکلیف گریزی، آمادگی، آخرت محوری، تعالی و لذت جویی تشکیل یافته است. این مقیاس هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی قابل اجرا است . پس از تحلیل نهایی ۴۰ سوال باقی ماند . از آنجا که گرایش به جهان بعد از مرگ(آخرت نگری) از مهم ترین اعتقادات مذهبی افراد به شمار می آید وبا توجه به اهمیت نقش خصیصه آخرت نگری در حوزه روان شناسی دین و نبود مقیاس هایی که بتواند میزان سطوح این نگرش دینی را مشخص کند وجود مقیاس آخرت نگری ضروری به نظر می رسد.

روایی و پایایی پرسشنامه

پایایی این آزمون با آلفای کرونباخ محاسبه شد که برای کل آزمون و برای خرده مقیاس های تکلیف گریزی،آمادگی ، آخرت محوری،تعالی و لذت جویی به دست آمد. روایی آزمون نیز از طریق دونیمه سازی،همبستگی بین نیمه اول بانیمه دوم ۸۶% به دست آمد(ابراهیمی،۱۳۹۰)
(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی و روایی: دارد (ایرانی)
مقاله بیس: دارد (یک مقاله فارسی)
مولفه:دارد(سوالات مرتبط مشخص است)
نوع فایل:(word)
تعداد صفحات: ۷
منبع: دارد
تفسیر و نمره گذاری: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما