آزمون C.A.T

آزمون C.A.T

دانلود پرسشنامه استاندارد آزمون C.A.T شامل پرسشنامه استاندارد امتیازبندی تفسیر و روایی پایایی پرسشنامه

در ۱۹۴۹ پروفسور لئوپولد بلاک با الهام از کار او از یکی از نقاشان کتابهای کودکان خواست که تصاویری را براساس پیشنهادهای ارائه شده بکشد و چند تصویر نیز به میل خویش ترسیم نماید: خانم لامونت ۱۸ تصویر کشید که برخی کمابیش دارای حالت انسانی و برخی کاملا به حالت حیوانی بود. این تصاویر توسط پروفسور بلاک و چند روانشناس دیگر که همگی در استفاده از آزمون T.A.T تجربه کافی داشتند در مورد کودکان به کار گرفته شد. این متخصصان نتایج آزمون ها ، اطلاعات اضافی راجع به زمینه های زندگی کودکان و همچنین دریافت های خود از مسائل کودکان مورد مطالعه را به آقای بلاک عرضه کردند. پس از بررسی نتایج به دست آمده تعداد این تصاویر به ۱۰ عدد کاهش یافت. به طور کلی آزمون اندریافت موضوع در کودکان (C.A.T ) دارای ۱۰ تصویر از حیوانات است که در حالت های رفتاری شبیه به رفتار انسان تهیه شده اند و به منظور تشخیص مسائل روانی و اختلالات عاطفی کودکان در زمینه های مختلف به کار می رود. این آزمون یک متمم نیز دارد که CAT-S نامیده می شود که شامل ۱۰ تصویر اضافی راجع به مسائل ساده تری از قبیل : بازی ، مدرسه ، بیماری جسمی و غیره است. آزمون دیگری با محتوی CAT ولی با تصویر انسانی نیز ساخته شده که CAT-H نام دارد.

روایی و پایایی:
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد.معمولاً دامنه ضریب اعتماد آلفای کرونباخ از صفر (۰) به معنای عدم پایداری، تا مثبت یک (۱+) به معنای پایائی کامل قرار می گیرد و هر چه مقدار بدست آمده به عدد مثبت یک نزدیکتر باشد قابلیت اعتماد پرسشنامه بیشتر می شود.مقصود از روایی یک آزمون یا پرسشنامه، آن خصیصه یا ویژگی ابزار گرد اوری اطلاعات است که مقولاتی را که برای آنها در نظر گرفته شده است تعیین کند.

پایایی و روایی: دارد (ایرانی)
نوع فایل: word
تعداد صفحات:۱۷
منبع: دارد
تفسیر و نمره گذاری: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما