پرسشنامه آسایش روانی

پرسشنامه آسایش روانی

دانلود پرسشنامه استاندارد آسایش روانی

معرفی پرسشنامه

آزمون آسایش روانی دارای ۴۰ پرسش ۳ گزینه ای است که به دو بخش سؤالات مثبت و سؤالات منفی تقسیم می شود. در این آزمون، احساس آسایش عمومی (عواطف مثبت)،‌ انطباق انتظارات با پیشرفت ها، اطمینان در سازگاری، احساسات متعالی (معنوی و روحانی)،‌ حمایت خانواده، حمایت اجتماعی، ارتباطات اولیه گروهی، عدم تسلط روانی، تلقی از سلامتی- بیماری، کمبود ارتباطات اجتماعی و احساس آسایش عمومی (عواطف منفی) بر اساس یک مقیاس سه درجه ای سنجیده می شود.

روایی و پایایی پرسشنامه

اعتبایابی و هنجاریابی این آزمون در هندوستان و در سال ۱۹۹۲ صورت گرفته است. این آزمون برای نخستین بار در ایران توسط عباس باقری و با تصحیح نهایی براهنی ترجمه و ویرایش شده است. پرسشنامه مذکور توسط باقری جهت تعیین الگوهای رفتاری نوع A،‌علائم روانشناختی، آسایش روانی، استرس و شیوه مقابله در بیماران عروق کرونر قلب مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین توسط حمید فرزادی جهت تعیین جنبه های روانی اجتماعی و شیوه های کنار آمدن با بیماری در دو گروه از مبتلایان به ویروس نقص ایمنی اکتسابی بکار گرفته شده است .

پایایی و روایی: دارد (فارسی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
فرمت فایل: ورد آفیس WORD
تعداد صفحات: ۱۱
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما