پاورپوینت سمینار آلودگی خاک

پاورپوینت سمینار آلودگی خاک

سمینار آلودگی خاک
بخشی از مقاله و پاورپوینت
منابع آلودگی خاک و کیفیت خاک
بررسی منابع آلودگی خاک و کیفیت خاک
آلودگی خاک
هرگونه تغییر در وی‍ژگی اجزای تشکیل دهنده خاک به طوری که استفاده از خاک ناممکن گردد، آلودگی خاک نامیده می شود.
آلودگی خاک باعث از بین رفتن پوشش گیاهی و کاهش رشد و نمو گیاهان و در نهایت منجربه فرسایش خاک و بیابان زایی می شود.

قانون خاک
درحال حاضر در کشورهای اروپایی برای جلوگیری از آلودگی خاک عامل بازدارنده ای با عنوان «قانون خاک» وجود دارد که موجب شده تا حد زیادی از افزایش آلودگی های خاک جلوگیری شود. این قانون اخیراً در کشور ما مطرح شده و در انتظاراجرای صحیح آن هستیم.

مدبری مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست درباره قانون جلوگیری از آلودگی خاکهای ایران بیان می کند که :
«اگر واحدی منجر به آلودگی خاک مناطق اطراف خود شود در مرحله اول به شش ماه تا دو سال حبس و درمراحل بعدی به پرداخت جرایم نقدی محکوم می شود، البته سعی شده تا از جرایم نقدی کمتر استفاده شود، زیرا تعیین میزان جریمه نقدی با توجه به وسعت آلودگی کار دشواری است و معمولاً نمی توان وسعت آلودگی را به طور دقیق مشخص کرد. همچنین واحد آلاینده موظف است برای رفع آلودگی ایجاد شده مشاور و پیمانکار استخدام کند تا زمانی که خاک به حد استاندارد می رسد و خطری منطقه را تهدید نمی کند کار خود را ادامه دهد.»

هزینه های پاک سازی محیط زیست
تا سال ۲۰۰۰در ایالات متحده حدودا ۲درصداز ناخالص درآمد ملی صرف پاکسازی محیط زیست و کنترل آلودگی شده است. این میزان۵۰ درصد مبلغی است که ما برای پوشاک خود می پردازیم و ۳۳ درصد مبلغی است که به نیروهای نظامی پرداخت می شود. پس از سال۲۰۰۰ این مبلغ به بیش از ۸/۲ درصد از تولید ناخالص ملی افزایش یافته است. به استثنای هلند، هیچ کشور دیگری به این میزان روی مشکلات زیست محیطی سرمایه گذا ی نمی کند.

آلودگی خاک در ایران
براساس آمار درصد کمی از فاضلاب های صنعتی و خانگی در کشور تصفیه می شود و بخش عمده ی فاضلاب های خانگی و صنعتی کشور بدون تصفیه و به صورت خام وارد محیط زیست می شود که این روند، آلودگی خاک ،آب های زیرزمینی را در پی دارد که نمونه بارز آن افزایش میزان نیترات در آب چاه هاست.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.