پرسشنامه شخصیتی آیزنک فرم کودکان و نوجوانان

پرسشنامه شخصیتی آیزنک فرم کودکان و نوجوانان

دانلود پرسشنامه استاندارد شخصیتی آیزنک فرم کودکان و نوجوانان

معرفی پرسشنامه

ویژگى‌هاى شخصیتى به عنوان مجموعه سازمان‌ یافته و واحدی متشکل از خصوصیات نسبتاً ثابت و پایدار در افراد است که بر روی هم، یک فرد را از فرد یا افراد دیگر متمایز می‌سازد. حاصل سال‌ها تلاش آیزنک، نظریه شخصیت بسیار بانفوذی است که بر پایه سه بعد قرار دارد. ما می‌توانیم این سه بعد را به صورت فرا عامل‌ها در نظر بگیریم که ترکیباتی از صفات یا عوامل یا به عبارت دیگر سه «عامل برتر» هستند. به هر حال سه بعد شخصیت آیزنک که یک فضای مرکزی سه بعدی برای شخصیت فراهم آورده عبارتند از: برون‌گرایى: حالتی است که در آن نیروهای شخص به خارج از خودش معطوف می‌شود. درون‌گرایی: حالتی است که در آن انرژی‌های شخص بدون علاقه به دنیای خارج با اندکی علاقه متوجه درون خود می‌شود و عامل بعدى روان‌رنجورى است. تفاوت عمومی افراد درون‌گرا و برون‌گرا این است که درون‌گرایان نسبت به برون‌گرایان، حافظه دراز‌مدت آنها برتر است، عملکرد کندتر ولی دقیق‌تر داشته، گوشه‌گیر و انزوا‌طلب هستند، گرایش به احساس کمبود (حقارت) در آنها زیاد است و برای ابتلا به دلواپسی، افسردگی و وسواس آمادگی بیشتری دارند. افرادی که روان رنجوری زیاد دارند در آن قسمت‌های مغز که شاخه سمپاتیک دستگاه عصبی خود مختار را کنترل می‌کنند، فعالیت بیشتری را نشان می‌دهند.

همچنین ببینید
آزمون شخصیتی آیزنک
پرسشنامه استاندارد شخصیتی آیزنک
پرسشنامه شخصیتی آیزنک
پرسشنامه شخصیتی آیزنک بزرگسالان
پرسشنامه ویژگی های شخصیتی

پرسشنامه شخصیتی آیزنک فرم کودکان و نوجوانان در سال ۱۹۷۵ طراحی شد. این پرسشنامه دارای چهار زیر مقیاس است. این چهار مقیاس عبارتند از روان‌پریشی، روان‌رنجورخویی (پایداری هیجانی/ بی‌ثباتی هیجانی)، برون‌گرایی (برون‌گرایی / درون‌گرایی) و دروغ‌گویی. مقیاس دروغ‌گویی میزان صحت پاسخ‌های آزمودنی را نشان می‌دهد.

نمره‌گذاری پرسشنامه
همکاران ما در بخش روانشناسی کوپر اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه شخصیتی آیزنک ـ فرم کودکان و نوجوانان کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت چهار زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است. همچنین جداول نمره‌گذاری و میانگین و انحراف معیار نیز آمده است.

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه شخصیتی آیزنک فرم کودکان و نوجوانان از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران
۲- فایل PDF پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده
۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه شخصیتی آیزنک فرم کودکان و نوجوانان
۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر
۵- پایه‌های نظری شخصیت
۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما