پرسشنامه اعتیاد (APS)

پرسشنامه اعتیاد (APS)

دانلود پرسشنامه استاندارد ( آزمون) اعتیاد
ابزارجمع آوری اطلاعات در این پژوهش، پرسش نامه است.این پرسش نامه از ۳ خرده مقیاس APS (آمادگی اعتیاد) ، AAS (اعتراف به اعتیاد) . MAC.R(الکلیسم)، که از پرسشنامه چند وجهی مینه سوتا(MMPI-2) استخراج شده، تشکیل شده است.
مقیاس APS(آمادگی اعتیاد): این مقیاس آمادگی اعتیاد را می سنجد که به عنوان شاخصی از عوامل شخصیتی همبسته اختلالهای اعتیادی توسط وید،بوچر، بن پورات و مک کنا(۱۹۹۲) ساخته شده است.این مقیاس شامل ۳۹ سئوال است(منبع داخل فایل).
مقیاس AAS(اعتراف به اعتیاد) : این مقیاس، پذیرش یا اعتراف به اعتیاد می سنجد. AAS، توسط وید (۱۹۹۲)، برای اندازه گیری تمایل پذیرش مشکلات مرتبط به الکل یا داروها ساخته شده است، این مقیاس شامل ۱۳ سوال است (منبع داخل فایل).
مقیاس MAC.R (الکلیسم) : این مقیاس توسط کریک مک اندرو(۱۹۶۵) و در اصل برای تفکیک بیماران روانی سرپایی مرد که دچار سوء مصرف موادالکل نیستند از افراد تحت درمان برای سوء مصرف الکل، ساخته شده است. این خرده مقیاس شامل ۴۹ سوال است(منبع داخل فایل)
این آزمون در ایران توسط (منبع داخل فایل) اعتبار یابی شده است که آلفای به دست آمده توسط ایشان در ۳ مقیاس به دست آمده است.

نام پرسشنامه : اعتیاد
روایی و پایایی : دارد
تعداد سوال:۸۹
نوع فایل: ورد (word)
تعداد صفحه:۹
نمره گذاری و تفسیر: دارد
منبع: دارد
مولفه: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.