پرسشنامه بهزیستی تحصیلی پیترینن و همکاران

پرسشنامه بهزیستی تحصیلی پیترینن و همکاران

بهزیستی تحصیلی

معرفی پرسشنامه
پرسشنامه بهزیستی تحصیلی توسط پیترینن و همکاران ۲۰۱۴ ساخته شده است. این پرسشنامه دارای ۱۱ ماده است و با یک مقیاس لیکرت پنج درجه­ ای (از کاملا مخالفم تا کاملا موافقم)، با سؤالاتی مانند: (اصلا علاقه­ای برای رفتن به دانشگاه ندارم) بهزیستی را می­سنجد.
بهزیستی تحصیلی: شامل میزان احساس امنیت و سلامتی دانشجویان از محیط آموزشی است و احساس آنها از اینکه مدارسشان چه میزان منطقی می باشد

روایی و پایایی پرسشنامه

اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم. روایی پرسشنامه با بهره گیری از روش های مانند روایی محتوایی و صوری به وسیله اساتید محترم و خبرگان در آن حوزه تایید می شود. روایی پرسشنامه بهزیستی تحصیلی توسط متخصصان تأیید شده است.

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد. ابزار پایایی ابزاری هستند که از خاصیت تکرارپذیری و سنجش نتایج یکسان برخوردار باشند. در پژوهش (منبع داخل فایل)، پایایی پرسشنامه از طریق ضریب آلفای کرونباخبالای ۷۰ صدم به دست آمد که نشان دهنده پایایی مناسب پرسشنامه می باشد.

روایی و پایایی : دارد (فارسی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
مولفه: دارد (سوالات مولفه ها مشخص است)
تعریف مفهومی: دارد
مقاله بیس : دارد
نوع فایل: ورد آفیس word
نسخه PDF : دارد
تعداد صفحات: ۳
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما