مقاله تاسیسات گرمائی

مقاله تاسیسات گرمائی

تاسیسات گرمائی

تاسیسات گرمایی ، تعویض هوا ، تهویه مطبوع
مبانی معماری طرح
نکات عمومی ( مساحت کاربردی و فضاهای عمل کردی )
براساس نقشه های مرحله اول معماری ، مقاله ایستگاه شماره ۲ خدمات شهری با سطح زیر بنای کل ۴۰۰۰۰ متر مربع ، در شهر مشهد ، واقع در خیابان عرب ساخته خواهد شد . تقسیم فضاها و سطوح بشرح جدول ۱-۳ می باشد .

شرایط هوای خارج

نکات عمومی
شهر مشهد در عرض جغرافیایی ۳۶ درجه و ۱۶ دقیقه شمالی و طول جغرافیایی ۵۹ درجه و ۳۶ دقیقه و در ارتفاع ۹۹۰ متر از سطح دریا واقع شده است. در حوزه تقسیمات اقلیمی ایران شهر مشهد در اقلیم سرد جای می گیرد،

از ویژگی های این اقلیم زمستان های سرد و تابستان های معتدل است. تابش مستقیم آفتاب تابستانی در این مناطق شدید بوده و در سطوح افقی ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلو کالری در ساعت در متر مربع انرژی حرارتی ایجاد می نماید. متوسط حداقل دما در زمستان ۳- درجه سانتیگراد و متوسط دمای هوا در گـرمترین ماه سـال حدود ده درجه سـانتـیگراد و رطوبت نسبی به طور متوسط حدود ۲۰ درصد می باشد.

شرایط هوای خارج
هدف از بررسی شرایط هوا، به دست آوردن مبنایی است که نماینده اکثریت شرایط حاکم در هر فصل باشد. بدیهی است که درجه حرارت های حداکثر و یا حداقل مطلق طی یک سال مشخص و یا احیاناً بدترین شرایط ثبت شده، طی سالیان متمادی یک شهر نمی تواند نمایان گر واقعی شرایط طرح آن شهر بوده و مبنای محاسبات بارهای حرارتی و برودتی قرار گیرد.

انجمن مهندسین تأسیسات آمریکا ASHREA ضمن مطالعاتی که در این زمینه انجام داده است، با مشخص بودن آمار ساعت به ساعت شرائط هوای خارج که بوسیله تجهیزات ویژه فن هواشناسی ثبت شده است ، شرائط زمستانی طرح را در دو گزینه ۹۹ درصد و تابستان را در سه گزینه ۱ درصد ۵/۲ و ۵ درصد پیشنهاد می نماید .

در حالت زمستانی چنانچه کل ساعات سه ماه فعلی سرد ( دسامبر و ژانویه و فوریه ) معادل ۲۱۶۰ ساعت را در نظر بگیریم فقط ۲۲ ساعت در گزینه ۹۹ درصد و ۵۴ ساعت در گزینه ۵/۹۷ درصد وجود خواهد داشت که دمای هوای خارج برابر یا کمتر از دمای طرح انتخابی خواهد بود . در حالت تابستانی ، چنانچه کل ساعات سه ماه فصل گرم (ژوئن و جولای و اوت ) معادل ۲۲۰۸ساعت را در نظر بگیریم فقط ۲۲ ساعت در گزینه ۱ درصد ، ۵۵ ساعت ، در گزینه ۵/۲ درصد و ۱۱۰ ساعت در گزینه ۵ درصد وجود خواهد داشت که دمای هوای خارج برابر یا بیشتر از دمای طرح انتخابی خواهد بود .


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.