پاورپوینت تاکسونومیک

پاورپوینت تاکسونومیک

تاکسونومیک

بخشی از پاورپوینت
طبقه بندی تاکسونومیک:
ورتی سول خاکهای معدنی هستند که خصوصیات زیر را دارند:

  1. لایه ای با ضخامت ۲۵ cm با مرز فوقانی در داخل ۱۰۰ cm از سطح خاک معدنی و دارای پوسته های رسی فشاری یا خاکدانه های گوه ای شکل با زاویه ۱۰تا ۶۰ درجه نسبت به افق.
  2. در بخش خاک نرم ۱۸ cm فوقانی خاک یا افق Ap هر کدام که ضخیم تر باشند متوسط وزنی رس حداقل ۳۰ درصد باشد و در تمام افقهای زیرین بین ۱۸ cm از سطح خاک یا زیر افق Ap تا ۵۰ cm زیر سطح خاک یا تا لایه محدود کننده دنسیک،سنگی،شبه سنگی،دوری پن و پترو کلسیک هر کدام که کم عمق تر باشند حداقل میزان ۳۰ درصد رس مشاهده شود.
  3. شکافهایی که در طول دوره ای از سال باز و بسته شوند بر اساس طول دوره ای که شکاف ها باز یا بسته باقی می مانند؛ زیر رده ها در ورتی سول ها جدا می شوند.

ریخت شناسی خاکهای ورتی سول

به علت اینکه پوسته های رسی فشاری و ساختمان های گوه ای شکل نسبت با افق زاویه می سازند شکل کلی نیمرخ یک خاک ورتی سول کاسه مانند است، رطوبت ترجیحاً در مرکز کاسه تجمع کرده و برای مدت طولانی در این قسمت پدون باقی می ماند در نیجه ماده آلی در مرکز کاسه تجمع کرده و PH  خاک بیشتر اسیدی شده تخریب رس سرعت کمتری داشته و با گذشت زمان فشارهای ناشی از انبساط کمتر میشود.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.