پرسشنامه تصور از خدا ۲۷ آیتمی

پرسشنامه تصور از خدا ۲۷ آیتمی

دانلود پرسشنامه استاندارد تصور از خدا ۲۷ آیتمی شامل پرسشنامه استاندارد،امتیازبندی،مقاله بیس،مولفه،تفسیر و روایی پایایی پرسشنامه

معرفی پرسشنامه

پرسشنامه تصور از خدا شامل ۲۷ آیتم و سه خرده آزمون است .حضور خدا در زندگی، مراقبت خداوند و تصور منفی از خداوند. خرده آزمون های حضور خداوند در زندگی و مراقبت خداوند با هم ترکیب شده و مقیاس تصور مثبت از خدا را تشکیل داده اند . بنابراین در نهایت پرسشنامه از دو مقیاس اصلی تصور مثبت از خدا و تصور منفی از خدا تشکیل شده است.این پرسشنامه در سال ۱۳۸۳ توسط خسروی ترجمه شده است.
تصور از خدا یک متغیر پیچیده روان شناختی است که به نظر می رسد مفهومی چند بعدی و یا چندمتغیری است مه تحت حیطه وسیع تری به نام دین قرار دارد . لارنس سازه مفهوم خدا را به عنوان راهی برای تشخیص بین فهم های متفاوت از خدا عنوان کرد و معتقداست که مفهوم خدا مفهومی شناختی از خداست. او معتقد است که رشد هردوی این مفاهیم به طور همزمان اما از طریق فرآیندهای روانشناختی و بین فردی متفاوتی رخ می دهد.

روایی و پایایی پرسشنامه

کلاین(۱۹۹۳) پایایی درونی سه خرده آزمون حضور خدا، مراقبت خدا و تصور منفی از خدا را به  دست آورده است. در پژوهش فیض آبادی و خسروی (۱۳۸۸) نیز پایایی با آلفای کرونباخ  دست آمد(منبع داخل فایل)
(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی و روایی: دارد (ایرانی و خارجی)
مقاله بیس: دارد (دو  مقاله فارسی)
تعریف مفهومی و عملیاتی: دارد
مولفه:دارد(سوالات مرتبط مشخص است)
نوع فایل: word
تعداد صفحات: ۷
منبع: دارد
تفسیر و نمره گذاری: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما