پرسشنامه خشم اسپیلبرگر (STAXI-2)

پرسشنامه خشم اسپیلبرگر (STAXI-2)

پرسشنامه استاندارد خشم اسپیلبرگر (STAXI-2) این پرسشنامه ی ۵۷ ماده ای شامل شش مقیاس ، پنج خرده مقیاس ، و یک شاخص بیان خشم است که یک اندازه ی کلی از بیان و کنترل خشم فراهم می کند .

در STAXI-2 سه مقیاس از پنج مقیاس اصلی نسخه ی اول پرسشنامه به همان صورت حفظ شده که عبارتند از : صفت خشم ، برون ریزی خشم و درون ریزی خشم . دو خرده مقیاس مربوط به صفت خشم تغییر نیافته اند که عبارتند از خلق و خوی خشمگین و واکنش خشمناک .

پایایی پرسشنامه :
برای هنجاریابی و بررسی ویژگی های روانسنجی STAXI-2 ، این پرسشنامه توسط اسپیلبرگر و همکاران بر روی ۱۶۴۴ نفر بزرگسال عادی و ۲۷۶ نفر بیمار روانپزشکی اجرا شد و بر مبنای داده های جمع آوری شده ، میانگین ، انحراف استاندارد ، ضریب آلفا ، رتبه های درصدی و نمره های استاندارد T برای مقیاس ها و خرده مقیاس های STAXI-2 محاسبه و در راهنمای عملی آن گزارش شده است . اطلاعات خلاصه شده در راهنمای عملی آزمون نشان می دهد که ضرایب آلفا برای مقیاس ها و خرده مقیاس های ناظر بر حالت خشم و صفت خشم برابر ۰٫۸۴ یا بالاتر و برای مقیاس های ناظر بر بیان خشم ، کنترل خشم و شاخص کلی بیان خشم برابر ۰٫۷۳ یا بالاتر بوده است . بنابراین ضرایب آلفای کرانباخ به عنوان اندازه های هماهنگی درونی ، عموما برای مولفه های مختلف STAXI-2 رضایت بخش بوده و جنس و بیماری آزمودنی ها تاثیر معناداری در ضرایب آلفا ندارد .

روایی پرسشنامه :
روایی همزمان مقیاس صفت خشم این پرسشنامه با انجام یک مطالعه بر روی ۲۸۰ نفر دانشجوی دوره ی کارشناسی و ۲۷۰ نفر سرباز نیروی دریایی بررسی و تایید شد . افراد مورد مطالعه به پرسشنامه STAXI ،‌پرسشنامه خصومت ، و مقیاس های خصومت ، و خصومت آشکار و پرسشنامه MMPI پاسخ دادند . سپس ضرایب همبستگی مقیاس صفت خشم با سه اندازه ی مربوط به خصومت محاسبه شد که این ضرایب برای دانشجویان مرد از ۰٫۳۲ تا ۰٫۷۱ و برای سربازان از ۰٫۳۱ تا ۰٫۶۶ متغیر بوده و همه ضرایب به دست آمده از لحاظ آماری معنادار بودند .
(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی و روایی: دارد (با منبع معتبر)
ابعاد (مولفه): دارد
نوع فایل: ورد و  پی دی اف
تعداد صفحات: ۱۴
تعاریف عملیاتی و مفهومی: دارد
نمره گذاری و توضیحات: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما