پرسشنامه راهبردهای یادگیری خودتنظیمی زیمرمن و پونز

پرسشنامه راهبردهای یادگیری خودتنظیمی زیمرمن و پونز

دانلود پرسشنامه استاندارد راهبردهای یادگیری خودتنظیمی زیمرمن و پونز شامل پرسشنامه استاندارد،امتیازبندی،مقاله بیس، تفسیر و روایی پایایی پرسشنامه

معرفی پرسشنامه

زیمرمن و مارتینز-پونزدر سال ۱۹۸۶ از طریق مصاحبه با ۸۰ دانش‌آموز دبیرستانی، ۱۴ راهبرد خودتنظیمی در یادگیری را تشخیص دادند و بر این اساس پرسشنامه‌ای دارای ۱۵ گویه تهیه‌ کردند. ۱۴ راهبرد یادگیری خودتنظیم شامل خودارزشیابی، سازمان دادن و انتقال، هدف گذاری و برنامه ریزی، جستجوی اطلاعات، ثبت و ضبط و یادداشت برداری، ساخت­دهی محیطی، خودپیامدی، مرور ذهنی و حفظ کردن، جستجوی کمک از همسال، جستجوی کمک از معلم، جستجوی کمک از بزرگسالان، مرور نکته­ها، مرور تکالیف و  امتحان­ها و مرور متن کتاب­ها، در این پرسشنامه لحاظ شده‌اند. علاوه بر چهارده راهبرد یک سؤال یعنی سؤال ۱۵ هم استفاده شده است که به راهبردی اشاره ندارد اما امکان پاسخ خلاقانه دانش آموز را در شیوه ای خلاقانه از موارد بالا فراهم می‌سازد.

روایی و پایایی پرسشنامه

روایی این مقیاس توسط زیمرمن و مارتینز-پونز (۱۹۸۶) و پینتریچ و دی گروت (۱۹۹۰) رضایت بخش گزارش شده است. محمودی (۱۳۷۷) روایی پرسشنامه را از طریق تأیید متخصصان قابل قبول گزارش کرده است و پایایی این ابزار را از طریق بازآزمایی و همسانی درونی با روش آلفای کرونباخ مطلوب گزارش نموده است.
(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی و روایی: دارد (خارجی و ایرانی )
مقاله بیس: دارد (یک مقاله فارسی )
تعریف مفهومی و عملیاتی:دارد
نوع فایل:(word)
تعداد صفحات: ۶
منبع: دارد
تفسیر و نمره گذاری: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما