دانلود مقاله دینامیک

دانلود مقاله دینامیک

دینامیک

پیشگفتار مقاله
امروزه در بازار کتاب انواع کتب بررسی و کمک درسی فیزیک وجود دارد، که اغلب این کتابها رهیافت مشابهی دارند اکثراً هر مبحث را نسبتاً به تفصیل توضیح می‌ دهند و احیاناً چند مثال شده و حل نشده در آن می‌ گنجانند و در پایان هر فصل نیز تعداد سوال می‌ آورند .

اخیراً در بعضی کتابها خلاصه ای هم به این مبحث اضافه شده . از این لحاظ اغلب نویسندگان فیزیک از روی دست هم می‌ نویسند چرا که هیچکدام در پی راهی تازه برای فهم بیشتر دانش آموز نمی‌ باشد و طبیعی است که دانش اموز هم رهیافتی متناسب با هدف نویسنده برای مطالعه خود انتخاب کند.

مطالب توضیحی را یاد بگیرد ( یا از بر کند) احتمالاً و بر خلاف می‌ل خود به جواب مثالهای حل شده نگاهی بیفکند و در مورد سوالهای و مسائل آخر فصل هم یک جوری با خودش کنار بیاید. مختصر تلاشی برای مسائلی که جواب آنها در پایان کتاب آمده بکند و بقیه را هم به دست شانس بسپرد.
در این روش بهترین دانش آموزان کسانی هستند که همه سوالها را حل کنند .

هدف از کتاب انتقال مفاهیم اساسی فیزیک به دانش آموزان و آماده کردن آنها برای استفاده از این مفاهیم در زندگی شغلی و زندگی روزمره است. در یک کتاب مطالب انتخابی زیادی ، نه تنها به خاطر نفع ذاتی آنها بلکه به خاطر اینکه معلم بتواند وسعت و عمق مبحث خود را گسترش دهد ارائه باید بشود. طرح مسائل و سوالات فکری گستره وسیعی را از نظر محتوی و می‌زان دشواری می‌ پوشاند به طوری که با انتخاب مناسب نوع و تعداد آنها می‌ توان تائیدیه سن ( به طور قابل ملاحظه ای تغییر داد).

مقدمه
فیزیکدانان مایل اند بگویند که فیزیک بنیادی ترین علم است . در این گفته آنها حقیقی نهفته است ، زیرا فیزیک با مسائلی سرکار دارد، برای همه علوم طبیعی بنیادی است . واژه فیزیک در زبان یونانی به معنای طبیعت یا فلسفه طبیعی به کار رفته است . تا این اواخر فلسفه طبیعی رشته های زیادی از جمله اختر شناسی ، شیمی‌ ، زیست شناسی ، ریاضیات ،طب ، فلسفه ، مذهب را در بر می‌ گرفت

فهرست مطالب
پیشگفتار : ۱
مقدمه : ۲
نیروها : ۳
قانون های حرکت : ۶
کاربردهای قوانین نیوتن : ۷
دینامیک ۹
مقدمه ای بر دینامیک ۹
نیرو و برهم کنش ۱۰
قانون اول نیوتون ۱۳
قانون دوم نیوتون ۱۸
نیرو و جرم ۲۰
قانون دوم نیوتون ۲۲
قانون سوم نیوتون ۲۵
استفاده از قوانین نیوتون ۲۸
استراتژی حل مسئله ۳۰
قوانین نیوتون ۳۰
کاربردهای قوانین نیوتون ۳۲
کاربرد قانون اول نیوتون ذرات در حال تعادل ۳۲
استراتژی حل مسئله ۳۲
تعادل ذره: ۳۲
کاربرد قانون دوم نیوتون ۳۵
دینامیک ذره ۳۵
استراتژی حل مسئله ۳۵
قانون دوم نیوتون ۳۵


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما