پرسشنامه رضایتمندی زناشویی اسلامی

پرسشنامه رضایتمندی زناشویی اسلامی

دانلود پرسشنامه استاندارد رضایتمندی زناشویی اسلامی

معرفی پرسشنامه

با توجه به فضای مذهبی جامعه و ضرورت مداخله های مذهبی برای بهبود شرایط خانوادگی، محقق برای ساخت آزمونی درباره ی  رضامندی زناشویی بر اساس معیارهای دینی اقدام کرده است.هدف از تهیه ی این تست ،ارزیابی زمینه های بالقوه مشکل زا و شناسایی زمینه های قوت و پرباری رابطه ی زناشویی در حیطه  مؤلفه های دینی می باشد.همچنین از این پرسش نامه می توان برای تشخیص زوج هایی استفاده کرد که نیاز به مشاوره و تقویت رابطه ی خود دارند.افزون بر این، می توان سطح رضایتمندی زوجین را با این تست به دست آورد.این پرسشنامه ۵۰ گویه دارد.

روایی و پایایی پرسشنامه

مقصود از روایی پرسش نامه آن است که وسیله مزبور واقعا بتواند ویژگی مورد مطالعه را اندازه بگیرد، نه متغییر دیگری را . محقق از دو روش روایی محتوایی و روایی وابسته به ملاک از نوع همزمان، برای برآورد روایی این آزمون اقدام کرده است.نتایج نشان می دهد پرسش نامه روایی بالایی دارد.از مسائل مهم در آزمون سازی، اعتبار است.این واژه مفاهیمی مانند ثبات یا هماهنگی، اعتماد پذیری، پیش بینی پذیری، همگونی، حساسیت، دقت، تکرارپذیری و باز پدیدآوری را در بر میگیرد.محقق برای برآورد اعتبار پرسش نامه ی رضامندی زناشویی از طریق دونیمه سازی و ثبات درونی(آلفای کرونباخ) اقدام کرده است

پایایی و روایی: دارد (فارسی)
تفسیر و نمره گذاری: دارد
مولفه: دارد (سوالات مرتبط مشخص شده است)
فرمت فایل : ورد آفیس WORD
تعداد صفحات: ۱۶
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما