پرسشنامه شاخص سرسختی خانواده مک کوبین و همکاران (FHI)

پرسشنامه شاخص سرسختی خانواده مک کوبین و همکاران (FHI)

دانلود پرسشنامه استاندارد شاخص سرسختی خانواده مک کوبین و همکاران (FHI) شامل پرسشنامه استاندارد امتیازبندی تفسیر و روایی پایایی پرسشنامه

معرفی پرسشنامه

شاخص سرسختی خانواده (FHI) توسط ماریلین آی. مک کوبین، همیلتون آی. مک کوبین و آن آی. تامپسون(۱۹۹۱) ساخته شده است که از ۲۰ گویه تشکیل شده است که به منظور سنجش میزان سرسختی خانواده در قبال اضطراب و استرس بکار می رود.نمره گذاری شاخص بصورت طیف لیکرت ۴ نقطه ای می باشد که برای گزینه های «کاملاً غلط»، «تا حد زیادی غلط»، «تا حد زیادی صحیح» و «کاملاً صحیح» به ترتیب امتیازات ۰، ۱، ۲ و ۳ در نظر گرفته می شود.

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد.معمولاً دامنه ضریب اعتماد آلفای کرونباخ از صفر (۰) به معنای عدم پایداری، تا مثبت یک (۱+) به معنای پایائی کامل قرار می گیرد و هر چه مقدار بدست آمده به عدد مثبت یک نزدیکتر باشد قابلیت اعتماد پرسشنامه بیشتر می شود.مقصود از روایی یک آزمون یا پرسشنامه، آن خصیصه یا ویژگی ابزار گرد اوری اطلاعات است که مقولاتی را که برای آنها در نظر گرفته شده است تعیین کند.شاخص سرسختی خانواده (FHI) با برخورداری از یک ضریب آلفای مطلوب از همسانی درونی خوبی برخوردار است. همچنین این شاخص از روایی همزمان نسبی با همبستگی های اندک اما معنادار با مقیاس های انعطاف پذیری خانوادگی (FACES II)، شاخص زمان و روال های خانوادگی و مقیاس کیفیت زندگی خانوادگی برخوردار است. (توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی و روایی: دارد (ایرانی)
نوع فایل: word)
تعریف مفهومی و عملیاتی: دارد
تعداد صفحات: ۶
منبع: دارد
تفسیر و نمره گذاری: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.