پرسشنامه سنجش ابعاد فرهنگی

پرسشنامه سنجش ابعاد فرهنگی

پرسشنامه در مورد سنجش ابعاد فرهنگی شامل پرسشنامه استاندارد امتیازبندی تفسیر و روایی پایایی پرسشنامه

این مقیاس ۲۳ سوالی ، فرم تجدید نظر یافته ای از مقیاس هافستد (۱۹۸۰) می باشد ، که توسط وو (۲۰۰۶) ساخته شده است. این مقیاس باتوجه به محدودیت های روان سنجی مقیاس نخست (هافستد) ، بر پایه ی تئوری ابعاد فرهنگی و برخی از نظریه های همسو ( به عنوان نمونه ، تریاندیس ، ۱۹۸۲) و با تلفیق سوالات مقیاس ابعاد فرهنگی دورفمن و هاول ۱ (۱۹۹۸) که قابلیت سنجش تفاوت های فردی ، علاوه بر تفاوت های ملی و ارزش های فرهنگی را داراست با مقیاس هافستد تهیه شده است.

روایی و پایایی:
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد.معمولاً دامنه ضریب اعتماد آلفای کرونباخ از صفر (۰) به معنای عدم پایداری، تا مثبت یک (۱+) به معنای پایائی کامل قرار می گیرد و هر چه مقدار بدست آمده به عدد مثبت یک نزدیکتر باشد قابلیت اعتماد پرسشنامه بیشتر می شود.مقصود از روایی یک آزمون یا پرسشنامه، آن خصیصه یا ویژگی ابزار گرد اوری اطلاعات است که مقولاتی را که برای آنها در نظر گرفته شده است تعیین کند.

پایایی و روایی: دارد (ایرانی)
تفسیر و نمره گذاری: دارد
نوع فایل: word
نسخه PDF : دارد
تعداد صفحات: 10
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.