پرسشنامه سنجش خلاقیت

پرسشنامه سنجش خلاقیت

دانلود پرسشنامه استاندارد سنجش خلاقیت در دانش آموزان

معرفی پرسشنامه

پرسشنامه سنجش خلاقیت دانش آموزان جهت ارزیابی موانع خلاقیت در دانش آموزان از دیدگاه معلمان تهیه و تنظیم شد .این پرسشنامه شامل ۳۰ سوال ۵ گزینه ای است و براساس طیف لیکرت درجه بندی شده است.
خلاقیت استعداد تفکر واگرا، امکان تفکر جدید و اصیل و انحراف از عقاید متعارف است.در نظام آموزشی مخصوصا در دوره ابتدایی که اوج شکوفایی این استعداد است عوامل زیادی مانع شکوفایی این استعداد و خاموشی آن می شود .معلمان و مربیان به عنوان رکن اساسی نظام آموزشی نقش قابل توجهی در شکوفایی خلاقیت فراگیران دارند.آنها می توانند با ایجاد شرایطی مساعد مشکل گشایان خلاقی را پرورش دهند که چرخ های توسعه جامعه خود را در جهان پرشتاب امروز به جلو برانند.به اعتقاد سیلبرمن معلمان و مربیان باید فرد را برای کارهایی آماده کنند که هنوز وجود ندارد و حتی ماهیتش را نمی توان تصور کرد یعنی “پرورش کودکانی شناخته برای آینده ای ناشناخته.

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.
روایی و پایایی این پرسشنامه در پژوهش وکیلی و امینی ذکر شده است.

روایی و پایایی: دارد (فارسی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
فرمت فایل: ورد آفیس WORD
تعداد صفحات: ۸
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما