گزارش کارآموزی در شرکت ایران سازه

گزارش کارآموزی در شرکت ایران سازه

گزارش کارآموزی در شرکت ایران سازه
سوله ریخته گری:
کارهای مربوط به ریخته گری، ذوب و قالب گیری در این سوله انجام می شود.

انبارهای هوای آزاد
در کار مورد مطالعه من فرآیندهای اول تا سوم در بخش فورج و دایکاست و بقیه فرآیندها در سایت تولید اصلی انجام می شوند. البته فرآیندهای شستشو و اکسید زدایی در خارج از سوله ها و در حیاط انجام م گیرند.

شرح فرآیند
برش میلگرد
در این عملیات میلگردها در ابعاد معینی توسط دستگاه(اره دیسکی و فیکسچر) بریده میشوند به این صورت که ابتدا ارتفاع و محل تکیه گاه تنظیم می شود و بعد میلگرد به داخل فیکسچر هدایت می شود. بعد از آن قرار تنظیم و فک های فیکسچر محکم می شود.
و سپس عملیات برش میلگرد انجام می شود. قطعات بعد از بریده شدن از باریکه ای شیب دار وارد یک پالت می شوند.
قطعات در هر ۱۰ عدد یک برا توسط اوپراتور کنترل مزن و ابعاد می شوند و بعد در پالت های ۱۵۰ تایی در کنار دستگاه انبار می شوند.
در این عملیات باید دقت شود که هدایت میلگرد به داخل فیکسچر کاملا به صورت آرام و یکنواخت باشد تا از هرگونه ضربه زدن به قرار و تنظیم خارج شدن آن جلوگیری شود.

سرخ کردن و فورج قطعه
در این مرحله پالت های ذخیره شده از مرحله قبل توسط اوپراتور حمل و در تشطی که از زمین حدودا ۲۰،۱ متر فاصله دارد ریخته می شود و بعد توسط شعله گا تا دمای ۶۵۰ درجه سانتی گراد به مدت ۵ دقیقه حرارت داده می شود.(تا حدی که رنگ قطعه بین خرمایی و قرمز روشن باشد). سپس اوپراتور قطعات را به ترتیب توسط انبری از تشط برداشته و از طرف سطح جانبی روی قالب مربوطه در دستگاه قرار می دهد(پرس ضربه ای ۱۰۰ تنی) و عملیات فورج آغاز می شود. عمل فورج توسط پدالی که در زیر پای اوپراتور قرار دارد انجام می شود، ولی باید دقت کرد که پدال فوورا به حالت اول برگردد، در غیر این صورت موجب ضربات پیاپی پرس شده که برای اوپراتور خطر ساز است.
اوپراتور هر ۱۰ الی ۱۵ قطعه قالب را روغن کاری و براگیری کرده تا از چسبیدن قطعه به قالب و باقی ماندن ذرات در قالب جلوگیری کند.
باید دقت شود که قطعه زیاد گرم یا سرد نشود، چون در این صورت ابعاد قطعه تولیدی کم و زیاد می شود و نیز ممکن است به شکستن قطعه بینجامد.
بعد از اتمام عملیات اوپراتور با انبری که در دست دیگر دارد قطعه را برداشته و در یک سراشیبی که به پالتی منتهی می شود می اندازد و بعد پالت ها را در کنار دستگاه قرار می دهد.
نکته ای که باید اشاره کرد این است که منظور از پرس ۱۰۰ تنی نیرویی که دستتگاه در آن نقطه وارد می کند برابر ۱۰۰ است در صورتی که وزن خود دستگاه بیشتر از چند تن نمی شود.
این نیروی ۱۰۰ تنی برای قطعات مختلف قابل تغییر است. برای مثال در قطعه سه راهی ترمز پژو از ضربه ۶۵ تنی و در سه راهی ترمز پیکان و دومداره از تمامی ۱۰۰ تن استفاده می شود.

فهرست مطالب
فصل اول
معرفی واحد تولیدی
فصل دوم
نمودارها و نقشه ها
فصل سوم
زمانسنجی


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما