پرسشنامه فرسودگی شغلی

پرسشنامه فرسودگی شغلی

دانلود پرسشنامه استاندارد فرسودگی شغلی ساعتچی و هومن

معرفی پرسشنامه

پرسشنامه فرسودگی شغلی توسط ساعتچی و هومن (۱۳۸۳) ساخته شده است که از ۹۱ گویه و عوامل سازه های ناکفایتی در سرپرستی واحد، اجبار برای کار با همکاران نامناسب یا مشکل دار، نارضایتی از شغل و محل کار، نارضایتی از نظام حقوق و دستمزد و فرصتهایی برای رشد و ارتقاء، مدیریت سنتی، غیر خلاق و کم توجه نسبت به کارکنان، نارضایتی نسبی به انتخاب و آموزش کارکنان و نارضایتی از محیط کار و آسیب زا بودن آن تشکیل شده است که به منظور سنجش عوامل موثر بر میزان فرسودگی شغلی بکار می رود.
فرسودگی شغلی نوعی واکنش نسبت به فشارزاهای شغلی است که سازمان بر کارکنان خود تحمیل می کند و آنان را گرفتار عوارض جسمانی و روانی می سازد بعضی دیگر، فرسودگی شغلی را یک پاسخ می دانند و الگوی نشانگان عمومی سازش و یا نشانگان انطباق کلی را مطرح می کنند. در این الگو، فشار شغلی، عوارض و ناراحتی های جسمانی و روانی متعددی را در پی دارد و از آن تحت عنوان فرایند غیر اختصاصی، یاد می شود

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.
روایی و پایایی این پرسشنامه  در پژوهش ساعتچی(۱۳۸۳) ذکر شده است.

پایایی و روایی: دارد (فارسی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
فرمت فایل: ورد آفیس WORD
مولفه : دارد (سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است)
تعداد صفحات: ۱۱
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما