مقاله فناوری اطلاعات

مقاله فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات

چکیده مقاله
عصر حاضر را باید تلفیقی از ارتباطات و اطلاعات دانست. عصری که بشر در آن بیش از گذشته خود را نیازمند به داشتن اطلاعات و برقراری ارتباط برای کسب اطلاعات موردنیاز میباشد. امروزه با در اختیار داشتن فناوری اطلاعاتی و ارتباطی مختلف و پیشرفته، امکان برقراری سریع ارتباط و تبادل سریع اطلاعات بیش از پیش میسر گردیده است. افراد در هر کجا که باشند میتوانند آخرین اطلاعات موردنیاز خود را در هر زمینه ای دریافت میکنند. اما بی شک بیشترین تاثیر پدید آمدن فناوریهای اطلاعاتی و ارتباطی بر محیطهای آموزشی بوده است.

کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش سبب شده استتا محیط آموزشی به سوی مجازی شدن سوق پیدا کند. این امر سبب می شود تا ارتباطات میان افراد به منظور آموزش و گسترش به سوی مجازی شدن سوق پیدا کند. این امر سبب میشود تا ارتباطات میان افراد به منظور آموزش و گسترش دانش به گونه ای فزاینده از طریق رایانه امکان پذیر شود. با ظهور و گسترش اینترنت این رسانه به عنوان یک مکمل جهت تامین نیازهای اطلاعاتی و آموزش مورد استفاده قرار گرفت.

با توجه به نقشی که کتابخانه ها باید در امر آموزش ایفا نمایند بدیهی است با دارا بودن امکانات پیشرفته تر منابع اطلاعاتی بسیار غنی تری را نسبت به گذشته فراهم میکنند و جهت آموزش افراد در اختیار آنها قرار میدهند. فراهم کردن وب سایت های اینترنتی و پایگاههای اطلاعاتی- کتابخانه ها را به یک محیط مجازی و دیجیتالی جهت تبادل اطلاعات تبدیل کرده است که نقش آموزشی آن بیش از پیش در این محیط نمایان می شود.

فهرست مطالب
چکیده: ۱
مقدمه ۲
تعریف اطلاعات ۳
تعریف دانش ۴
دانشی که خودش را می شناسیم. ۴
تعریف یادگیری ۵
فناوری اطلاعات و ارتباطات ۶
تعریف ۶
نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در یادگیری ۸
مفهوم یادگیری الکترونیکی ۹
مدلهای یادگیری در محیطهای الکترونیکی وب ۱۰
مکانهای متفاوت: ۱۰
مدلهای مختلف فضاهای یادگیری ۱۱
محیط های آموزشی و یادگیری مبتنی بر فناوری اطلاعات ۱۴
مجموعه نتایج آزمون ۱۵
نقش کتابخانه ها در توسعه دانش و آموزش ۱۸
کتابخانه های مجازی و یادگیری ۱۹
منابع: ۲۲


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما