پاورپوینت فولادهای میکروآلیاژی

پاورپوینت فولادهای میکروآلیاژی

فولادهای میکروآلیاژی

مقدمه پاورپوینت
فولادهای میکروآلیاژی به فولادهای حاوی کربن و منگنز اطلاق می شود که دارای حداکثر ۱/۰ درصد از عناصر وانادیم، نیوبیم، تیتانیم، بر و… می باشند که این عناصر از طریق تاثیر بر ساختار با کنترل واکنشهای رسوب­ دهی و تشکیل رسوبات به صورت فاز دوم باعث بهبود خواص مکانیکی آلیاژ می شوند. در این فولادها دستیابی به خواص مطلوب مرهون حضور عناصر میکروآلیاژ و تاثیر آنها بر روی ریز ساختار فولاد می باشد. با این وجود دستیابی به خواص مناسب و مطلوب در فولادهای میکروآلیاژی از طریق بهسازی اندازه دانه فریت با کنترل اندازه دانه آستنیت و تشکیل ساختار ریزدانه، فرآیند رسوب­سختی در فریت، ایجاد اعوجاج در شبکه و تنش­های ناشی­از رسوبات کاربیدی و نیتریدی، کنترل شکل آخال­ها، توسعه شبکه نابجاییها و… می باشند.

عناصر میکروآلیاژ به عنوان عناصرکاربیدساز، نیتریدساز و یا کربونیتریدساز قوی درکنار کربن و نیتروژن استفاده می شوند. این ترکیبات بیشتر ساختار fcc دارند و همانطور که اشاره شد در فولاد به صورت گسترده­ای برای حصول ریزدانگی، سختی­ محلولی و رسوب­ سختی استفاده می شوند. با این وجود هنوز مکانیزم های این فرآیندها به طور کامل حاصل و شناخته نشده­اند. بر این اساس برحسب نوع عنصر میکرو آلیاژ فولاد، رسوبات ممکن است در دمای بالا در فاز آستینت به­وجود آیند، مانند کربونیتریدنیوبیم یا نیتریدتیتانیم و یا در دماهای پایین­ تر در داخل فریت رسوب نمایند همچون نیتریدوانادیم.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما