تحقیق مدارس هوشمند

تحقیق مدارس هوشمند

مدارس هوشمند

مقدمه مقاله
جهان امروز به سمتی حرکت میکند که اکثر مشاغل به دانش و مهارت های رایانه ای نیاز دارد. روش سنتی که امروزه در مدارس ما استفاده میشود راه مناسبی برای همخوانی با این جریان نمی باشد. از این رو کشور ما نیز از سال ١٣٨٣ طرح مدرسه هوشمند را بصورت پایلوت اجرا کرد. پس از طرح موضوع در شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات تعداد ۴ دبیرستان در ۴ منطقه تهران انتخاب و از سال تحصیلی بعد اجرای آزمایشی طرح در این مدارس آغاز گردید.

برای اجرای طرح وضعیت موجود مدارس از لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی مورد بررسی قرار گرفت .مدیران مدارس فوق ضمن شرکت در جلسات متعدد کارشناسی در جریان امر قرارگرفتند. تجهیز و ایجاد شبکه واحدهای داخلی و نحوه تولید محتوای الکترونیک) ، آموزش معلمان( زبان انگلیسی و مهارتهای ICDL) به انجام رسید .در حال حاضر تعداد این مدارس افزایش یافته و روز به روز بر کیفیت و کارآیی این مدارس افزدوه می گردد. در مدارس هوشمند دانش آموزان می توانند انبوهی از اطلاعات را در جهت یادگیری بیشتر استفاده کنند.دانش‌آموزان حتی می‌توانند با منابع علمی جهان و معلمان و بچه‌های مدارس دیگر ارتباط برقرار کنند.

در این مدارس معلمان میتوانند علاوه بر پاسخ هایی که به پرسش دانش آموزان می دهند یک منبع کامل از اینترنت به آنها معرفی کنند یا از آنها بخواهد که مطالب بیشتری در رابطه با موضوع درس از اینترنت جمع آوری کرده و در کلاس ارائه نمایید. همجنین مدارس هوشمند این کارایى را نیز دارند که به دانش‌آموزان نشان دهند چه اطلاعاتی در وب موثق است تا کودکان و نوجوانان ضمن دریافت اطلاعات درست تحت تاثیر تبلیغات سوء اینترنت هم قرار نگیرند. در نهایت به کارگیری رایانه به معلمان خوش فکر کمک می‌کند به دوره آموزش براساس کتاب محوری و سخنرانی تک‌‌گویانه در کلاس خاتمه دهند و سیستم آموزشى را به شکل سیستم مشارکتی، مبتنی بر آموزش توانایى‌هاى پژوهش، جمع‌بندى، تحلیل و نتیجه‌گیری دانش‌آموزان تبدیل کنند. …

فهرست مطالب
مقدمه
تعریف مدارس هوشمند
تاریخچه
فلسفه
مهم ترین اهداف مدارس هوشمند
متدولوژی و روش آموزش
مهمترین دلایل تاسیس مدارس هوشمند
هفت اصل کلیدی در مدارس هوشمند عبارتند از
فواید یادگیری الکترونیکی
چالش ها و نقاط ضعف یادگیری الکترونیکی
علت تشکیل
هدف از اینگونه مدارس عبارتند از
هفت اصل کلیدی در مدارس هوشمند
مدرسه به عنوان یک سازمان آموزش
تفاوت این مدارس با مدارس سنتی در چیست
تفاوت مدرسه هوشمند با مدرسه مجازی
جایگاه معلم در مدارس هوشمند چیست
تجهیزات سخت افزاری و شبکه شامل
تحسین اهداف مدارس هوشمند
موانع موجود بر سر راه مدارس هوشمند
نتیجه
منابع


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.