پرسشنامه مدیریت کیفیت فراگیر

پرسشنامه مدیریت کیفیت فراگیر

هدف پرسشنامه مدیریت کیفیت فراگیر ، هدف از پرسشنامه مدیریت کیفیت فراگیر TQM ارزیابی مدیریت کیفیت فراگیر در سازمان می باشد.

دانلود پرسشنامه استاندارد مدیریت کیفیت فراگیر (TQM)

نحوه تکمیل : لطفا 6 گزینه هر معیار را به دقت مطالعه فرمایید و عباراتی که بهتر کاربرد آن معیار را در سازمان شما نشان نشان می دهد را انتخاب کنید و شماره گزینه انتخابی را در فضای خالی سمت چپ هر معیار درج کنید. شیوه دیگر مصاحبه با افراد صاحب تجربه در سازمان است که با پرسیدن از آنها، مصاحبه گر خود آن را تکمیل می نماید. توجه داشته باشید که طیف انتخاب ها از تعهد قوی و استثنایی تا عدم عملکرد برای هر معیار مرتب شده است.

هدف : ارزیابی مدیریت کیفیت فراگیر در سازمان و ابعاد آن
تعداد سوال:‌ ۸ معیار
روش نمره گذاری و تفسیر نتایج: دارد
منبع: مقیمی، سید محمد، ۱۳۸۸، “سازمان و مدیریت: رویکردی پژوهشی“، چاپ دوم، تهران، انتشارات ترمه.

پرسشنامه کاملا استاندارد است


مدیریت کیفیت فراگیر (Total Quality Managment) چیست ؟
مدیریت کیفیت فراگیر یک فلسفه، نظریه و روشی نو در مدیریت کیفیت و نظامهای نشاٌت گرفته از آن است.
در حقیقت، تحقیق و به کار گیری TQM یکی از ثمرات و دستاوردهای ناشی از گسترش و بین المللی سازی مدیریت کیفیت طی سالهای گذشته به حساب می آید. مقوله TQM به رغم عمومیت داشتن در کلیه زمینه ها، تا کنون فقط در کارخانه ها و برخی از مشاغل خدماتی رواج دارد. هرچند اطلاعات زیادی در مورد اجرای TQM در بعضی از زمینه ها از قبیل آموزش، تحقیقات، مشاوره و …. در دسترس نیست. لیکن با توجه به جامعیت مفاهیم و اهداف نهایی TQM در لزوم دستیابی به کیفیت برتر میتوان با بهره گیری از الگوهای کیفی به کار گرفته شده در سایر زمینه ها و تلفیق آن با شاخص های تاٌثیرگذار در بهبود فرایند آموزش به نتایج قابل قبولی در این زمینه دست یافت.

مدیریت کیفیت فراگیر روشی برای اداره یک سازمان است که اساس آن بر کیفیت و مشارکت همه اعضا سازمان استوار است و هدف آن نیل به موفقیت دراز مدت از طریق جلب رضایت مشتری و تاٌمین منافع همه افراد ذی نفع است.

به ضور کلی IT به عنوان عامل بکار گیریTQM محسوب شده و سیستم های اطلاعاتی نقش کلیدی در حصول به اهداف TQM از طریق منابع انسانی استراتژیک و حوزه های فنی ایفا می نمایند، به نحوی که استفاده از IT در اندازه گیری، درک و پیشرفت سطح کیفیت پایدار سازمانها رو به گسترش می باشد. به عبارت دیگر IT باعث تسهیل استفاده از فرایندهای کنترل آماری (SPC) ، توسعه عملکرد کیفیت (QFD) و ایجاد سیستم لحظه ای جمع آوری دیتا جهت جلب رضایت مشتریان میشود.


پرسشنامه مدیریت کیفیت فراگیر
5 از 1 رای


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

00.5 در انبار موجود است

راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما