تجربیات یک معلم ریاضی دوران ابتدایی

تجربیات یک معلم ریاضی دوران ابتدایی

تجربیات یک معلم ریاضی دوران ابتدایی
تجربیات چندین ساله اموزشی و مدیریت
مقدمه:
هر جامعه ای از حساسیت های بسیار بالایی برخوردار است. در واقع آموزش نوعی سرمایه گذاری بلند مدت برای ساختن فردای یک کشور است که اگر آنطور که باید به این امر توجه شود همواره می توان شاهد رشد، شکوفایی و پیشرفت آن کشور باشیم که البته مهم و کلیدی بودن این امر در ایران نیز از دید مسئولان و سیاستگذاران این عرصه غافل نمانده است و هر یک به نوبه ی خود تلاش نمودند تا با ایجاد تغییراتی در ساختار سیستم آموزشی کشور، تحولی مثبت در این نظام ایجاد کنند، اما اینکه آیا تغییرات اعمال شده از سوی مدیران در عرصه آموزش کشور برمبنای بررسی ها موشکافی های کارشناسانه لازم اعمال شده است، چه میزان از این تحولات اعمالی در ساختار آموزش کشور بر اساس نیازسنجی شرایط و جامعه صورت گرفته و چقدر مثبت ارزیابی می شود، چرا ما شاهد یک الگو و ساختار ثابت در نظام آموزشی ایران نیستیم، مهم ترین چالش ها و ضعف های آموزشی در کشور چه می تواند باشد و چرا ریشه اکثر ناهنجاریها، خشونت ها و بی اخلاقی ها به آموزش نادرست نسبت داده می شود،

ثبات برنامه های آموزشی در کشور یکی از مسائل اساسی در بحث تعلیم و تربیت است که متاسفانه در بسیاری از مواقع اعمال تغییرات مداوم در سیستم آموزشی ایران به بهانه ایجاد خلاقیت صورت می گیرد در صورتی که تغییر برای ایجاد خلاقیت در آموزش، نیازمند یک روال منظم تعلیم و تربیت در کشور است این در حالی است ما در آموزش کشور در دو سطوح آموزش پرورش و دانشگاهی این نظم را مشاهده نمی کنیم.

یکی از مهم ترین اهداف آموزش در کشور این است که بتواند انسانی تربیت کند که به ویژگی های انسانی خود واقف و در عین حال عالم، باسواد و به مسائل روز آگاه باشد، این مسئله می طلبد سیاست های آموزشی در کشور بر اساس سیاست های منظم و دراز مدتی تدوین شده باشد. متاسفانه در شرایط فعلی وضعیت آموزش و پژوهش کشور ما وضعیت مطلوبی نیست و بخش عمده این مشکلات به مسئله مدیریت و عدم ثبات مدیریت در کشور بر می گردد، در واقع سیاست گذاری های آموزشی در کشور ما بصورت سلیقه ای صورت می گیرد این در حالی است که ما باید یک الگوی مشخص در بحث آموزش کشور داشته باشیم که بر اساس آن دست به تغییر و تحولات در این سیستم بزنیم یعنی اینکه اگر الگوهای آموزشی در جامعه ما اسلامی است باید اسلام به معنای واقعی را بشناسیم و اگر غربی است باید با الگوی آنها را آشنا شویم نمی شود سبک سیاست گذاری مدیران در بحث آموزش سلیقه ای اسلامی یا غربی باشد.

در صورتی که برنامه آموزشی در کشور ثبات نداشته باشد آموزش گیرنده و تعلیم دهنده اینکه باید از چه الگویی تبعیت کند همواره دچار یک نوع سردرگمی خواهد شد اینکه افراد نمیدانند که سیاست تربیتی در بحث آموزش جامعه چیست و اگر ثبات و آرامش فکری در آموزش کشور حاکم نباشد دانش آموزان و دانشجویان از مسائل آموزشی یعنی تعلیم و تربیت دور و به جای اینکه دنبال علم واقعی باشند سراغ شبه علم یعنی مدرک گرایی می روند که البته بزرگترین آفت آموزش در کشور ما این است که افراد همواره در تمامی سطوح دنبال مدرک بوده است.

فهرست مطالب
مقدمه
علل افت تحصیلی دانش آموزان در درس ریاضی
راهکارها
فضای نامناسب فیزیکی کلاس درس و ارائه ی راهکارها
چالش های آموزشی دانش آموزان مرزی
راهبردهای کلی آموزش و پرورش دانش‌آموزان (مرزی، دیرآموز، کندآموز)
چالش های زمان مدیریت و ارائه ی راهکارها
نتیجه گیری
منابع


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما