پرسشنامه مهارت زندگی

پرسشنامه مهارت زندگی

دانلود پرسشنامه استاندارد مهارت زندگی
پرسشنامه مهارت زندگی شامل ۱۴۴ سؤال بوده و ۱۹ خرده­ مقیاس را تشکیل می­دهد که این خرده مقیاس­ها به شرح زیر می­باشند :
۱٫خودآگاهی ۲٫ داشتن مهارت در زندگی ۳٫ مهارتهای مربوط به ارتباط­های انسانی۴٫ روابط بین فردی۵٫ تصمیم­گیری۶٫ بهداشت و سلامت روانی ۷٫ بهداشت و سلامت جسمانی۸٫ مهارت­های حل مسئله ۹٫ مهارت­های مشارکت و همکاری۱۰٫ تفکر خلاق ( خلاقیت )۱۱٫ تفکر انتقادی۱۲٫ نشان دادن مسئولیت­های فردی ۱۳٫ درک و ارتقای اصول آزادی ، عدالت و تساوی ۱۴٫ شرکت در فعالیت­هایی که منافع را بهبود می­بخشند ۱۵٫ نشان دادن رفتارهای اجتماعی۱۶٫ شهروند جهانی شدن۱۷٫ مهارت­های حرفه­ای۱۸٫ مهارت­های مربوط به رعایت و به کارگیری نکات ایمنی۱۹٫ مهارت­های استفاده از فناوری اطلاعات

روش نمره گذاری پرسشنامه
این پرسشنامه دارای طیف لیکرت ( ۵ گزینه­ای ) می باشد و توسط قیاسی، ساختارسازی شده است. بدین ترتیب که گزینه­ی عدم مهارت نمره­ی صفر، ضعیف نمره ۱، نسبتاَ ضعیف نمره­ی ۲، نسبتاَ قوی نمره­ی ۳ و قوی نمره­ی ۴ را به خود اختصاص می­دهد. از این رو می توان اذعان داشت که بالاترین نمره­ی آزمودنی در این پرسشنامه، ۵۶۷ و پایین­ترین نمره، صفر می باشد. هر قدر نمره فرد به سوی بالاترین میزان گرایش یابد، مهارت­ های زندگی اکتسابی وی، بیشتر می­باشد.

اعتبار و روایی پرسشنامه
به منظور بررسی روایی پرسشنامه پس از تدوین سوالات ۱۰ نفر از صاحب نظران حیطه برنامه ریزی درسی به منظور سنجش و روایی بیرونی (صوری و ظاهری) و روایی درونی(سازه و محتوایی) آن استفاده شده و روایی ظاهری و محتوایی آن مورد مورد تایید قرار گرفته است.
در تحقیق قیاسی به منظور سنجش اعتبار پرسشنامه، پس از اجرای مقدماتی بر روی ۳۰ نفر از نمونه های تحقیق، با استفاده از روش های آلفای کرونباخ، ضریب ۹۷/۰ بع عنوان ضریب اعتبار، محاسبه گردید.
همچنین این پرسش نامه در سال ۱۳۸۱ توسط بهاری فر بررسی شده و برای آن ضریب آلفای کرونباخ ۹۳/۰ گزارش شده است. این ضرایب معرف آن می باشد که پرسشنامه مذکور واجد ویژگی های روانسنجی مطلوبی می باشد.
در تحقیق دیگری که در سال ۱۳۸۳ توسط یوسفی انجام پذیرفت ، این پرسشنامه بر روی ۶۰۰ دانشجو اجرا گردید و با تاکید بر روش آلفای کرونباخ، ضریب ۹۵/۰ به عنوان مهر تاییدی بر مطلوب بودن شاخص های روانسنجی این ابزار زده شد…..
توضیحات کامل و روایی پایایی داخل فایل

نام پرسشنامه : مهارت زندگی
روایی و پایایی : دارد
نوع فایل: ورد
ابعاد: دارد
تفسیر و نمره گذاری: دارد
منبع: دارد
تعداد صفحه: ۱۳ صفحه ورد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.