پاورپوینت میل سرور (Mail Server)

پاورپوینت میل سرور (Mail Server)

میل سرور
بخشی از فایل پاورپوینت
در عصر الکترونیکی امروز که بیشتر کارهای مان را با شبکه گسترده اینترنت پیش می بریم ، ایمیل نیز یکی دیگر از مهمترین و بزرگترین خدمات این شبکه جهانی است که به سرعت و با کلیک کردن یک دکمه ماوس می تواند پیغام شما را از یک نقطه جهان به نقطه ای دیگر ارسال نماید. بسیاری از ما از این فرایند ارسال داده استفاده مــــی نماییم ، اما مسلما از فرآیند پشت پرده بی اطلاعیم . بهتر است بدانید که به این موضوع در بحث شبکه های کامپیوتری پاسخ داده شده و با مفهومی به نام Mail Server می توان از این فرآیند مطلع شد . مـیل سرور نرم افزاری می باشد که همانند یک شبکه کامپیوتری عمل نموده و کار اصلی آن تبادل نامه های الکترونیکی می باشد.ایمیل ها را از سرویس گیرنده های ایمیل (Client) و یا سرورهای پست الکترونیک ( Mail Server) دیگر دریافت کرده و بعد آنها را به دست گیرندگان میرساند.

برای درک این موضوع نامه ای را در نظر بگیرد که بعد از نوشتن کامل اطلاعات مورد نیاز برای ارسال آن ، قصد دارید آن را به مقصد مورد نظرتان بفرستید !
عملکرد ارسال بدین صورت است که هر نامه پس از ارسال از مجموعه های سرویس دهنده پستی که در آن آدرس گیرنده مشخص شده است، عبور نموده و در نهایت به منطقه پستی مورد نظر شما می رسد . میل سرور نیز دقیقا همین کار را انجام می دهد . به این شکل که هر ایمیل پس از ارسال از مجموعه های سرویس دهنده پست الکترونیک که در آن آدرس گیرنده برای ایمیل مشخص می گردد، عبور نموده و به سرور مقصد می رسد.
در واقع میل سرور دارای امکانات و سرویس های خاصی است که برای ارسال میل از یک سرور به سایت ها و ایمیل های دیگران مورد استفاده قرار می گیرد.

ایمیل کلاینت

ایمیل کلاینت در حقیت نرم افزاری است که از پروتکل های ایمیل پشتیبانی کرده و می تواند ایمیل ها را از سرور ایمیل دریافت و به کاربر نمایش دهد . ایمیل کلاینت را می توان به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد :
– نرم افزار های ایمیل کلاینت مانند Microsoft Outlook, Outlook Express, Eudora or Pegasus که شرکت های مختلف جهت کار با ایمیل آن را طراحی و ارائه نموده اند
– Web Page Email Client ها که در حقیقت زمانی که شما با ایمیل های Yahoo, Hotmail, Gmail و … کار می کنید یک صفحه وب تمامی نیاز های شما را جهت کار کردن با ایمیل برای شما فراهم می کند.

ایمیل سرور

ایمیل سرور تقریبا شبیه یک پستخانه مجازی می باشد .ایمیل سرور کامپیوتری است که عموماً دارای چندین قسمت می باشد.
۱) محلی جهت ذخیره سازی ایمیل های کاربران می باشد.
۲) شامل مجموعه قوانینی است که مشخص می کند ایمیل سرور چطور باید ایمیل را به آدرس مقصد ارسال کند.
۳) دارای بانک اطلاعاتی جهت نگهداری آدرس ایمیل های کاربران می باشد.
۴) شامل مجموعه قوانینی است که تعیین می کند یک ایمیل سرور با ایمیل سرور ها و یا ایمیل کلاینت های دیگر چگونه ارتباط برقرار کند . مانند :

ایمیل چطور از فرستنده به گیرنده می رسد؟

هر ایمیل، چیزی به غیر از یک فایل متنی به همراه Attachment ها نیست. درست مثل هر داده رد و بدل شده در اینترنت، هر ایمیل هم به چندین بسته اطلاعاتی تقسیم می شود. وقتی فرستنده ایمیل، روی Send کلیک می کند، همه این بسته های اطلاعاتی روی یک کامپیوتر مرکزی ( ایمیل سرور ) که سرویس ایمیل را میزبانی می کند آپلود می شوند.
سپس سرویس ایمیل، بسته های اطلاعاتی را از طریق اینترنت به سروری که سرویس ایمیل گیرنده را پشتیبانی می کند ارسال می کند. ایمیل سرور گیرنده به دنبال آدرس ایمیل فرد گیرنده می گردد و پس از پیدا کردن آن، ایمیل را در اینباکس او منتشر می کند. پس از آن، تمام بسته های اطلاعاتی در هنگام انتشار در اینباکس کنار یکدیگر بازچینش می شوند و به حالت اولیه خود بازمی گردند. در نهایت کاربر وارد اینباکس خود می شود و ایمیل را همانطور که شخص فرستنده ارسال کرده بود، مشاهده می کند.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما