نشاط در پژوهش

نشاط در پژوهش

نشاط در پژوهش
مطمئنا همه ی ما تفاوت بین انجام یک کار اجباری و یک کار با میل و علاقه را امتحان کرده ایم مثلا وقتی از سر اجبار و فقط برای رفع گرسنگی آشپزی می کنیم با وقتی که واقعا علاقه داریم یک دستور تهیه ی جدید غذاهای دریایی را یاد بگیریم و آن را طبخ کنیم .

شوق در هر کاری انگیزه ی لازم برای بهتر شدن آن و پویایی لازم در آن که ( قطعا منجر به پایداری در کار نیز می گردد ) را به همراه دارد . نکته در این جاست که چگونه می توان پویایی و نشاط را خلق کرد ؟ در آموزش یکی از روش های نوین مطرح شده جای دادن بازی به جای آموزش سنتی و انتقال مفاهیم از طریق غیر معمول یک خرق عادت هر چند کوچک می تواند فضای حاکم بر جو کلاس را بهبود ببخشد . جستجو و کنجکاوی و ارضای این نیاز هم می تواند برای فراگیران جالب باشد به شرطی که ایجاد نیاز در آن ها به صورت ماهرانه ای خلق شده و هدایت شود در غیر این صورت ارائه ی موضوع تحقیق به صورت یک تکلیف الزامی یا منوط به کسب نمره ی معیّنی از امتحان شکل نوینی از تدریس سنّتی خواهد بود که به دلیل الزام آور بودن برای فراگیران به ندرت در حیطه ی علاقه مندی های واقعی آنان فرا می گیرد
.
بی شک این ذهن توانا و خلّاق معلّم است که در نقش هدایت گر می تواند غریزه ی کنجکاوی هر یک از فراگیران را ــ که گاهی چون جرقّه ای در حال خاموشی است ــ بپروراند و هدفمند سازد . در چنین فضایی نه تنها آموزش پایدار می ماند و مطلب آموخته شده در حافظه ی بلند مدّت فراگیر ( به دلیل کاربردی بودن آن ) ثبت می گردد بلکه فضای پویا و بانشاط نیز بر محیط آموزش حاکم می گردد به ویژه آن که حس اعتماد به نفس و خود باوری را در فراگیر تقویت می کند زیرا معلّم هر فرد را متناسب با سطح توانایی های علمی خود به سمت یک پژوهش علمی هدایت کرده است . در چنین فضایی می توان ادّعا داشت یادگیری همراه با نشاط و اراده ی فردی در حال اتّفاق است که بی شک سطوح یادگیری را عمیق تر و پایدارتر می سازد .

نشاط در پژوهش
5 از 1 رای


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

00.5 در انبار موجود است

راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما