مقیاس اهمیت برای خویشتن هویت اخلاقی

مقیاس اهمیت برای خویشتن هویت اخلاقی

دانلود پرسشنامه استاندارد مقیاس اهمیت برای خویشتن هویت اخلاقی شامل پرسشنامه استاندارد،امتیازبندی،مقاله بیس،مولفه،تفسیر و روایی پایایی پرسشنامه

معرفی پرسشنامه

مقیاس اهمیت برای خویشتن هویت اخلاقی مقیاسی خودگزارش دهی است که به وسیله آکویینو و رید در سال ۲۰۰۲ ساخته و اعتباریابی شده . این مقیاس دارای دو زیر مقیاس درونی سازی(میزانی که صفات اخلاقی در خودپنداره فرد مرکزیت یافته) و نمادی سازی(میزانی که هر آزمودنی هویت اخلاقی را در ظاهرش نشان می دهد)است. در ابتدا از فرد خواسته می شود تا به صفات اخلاقی که در بالای پرسشنامه نوشته شده است توجه کند. و پس از آن ۱۰ سوال درباره این صفات از آزمودنی ها پرسیده می شود تا میزانی که داشتن این صفات برای فرد مهم است تعیین شود. پاسخ دهی در مقیاسی از ۱ تا ۷ گسترده شده است و سوالات ۴ و ۷ به صورت معکوس نمره گذاری می شود.

روایی و پایایی پرسشنامه

در مطالعه آکویینو و رید(۲۰۰۲) ضمن بررسی رابطه این دو بعد با سازه های همگن و سازه های متمایز، نتایج روایی همگرا و واگرای این دو سازه رضایت بخش بود. همچنین همسانی درونی از طریق آلفای کرونباخ این دو بعد درونی سازی و نمادی سازی به ترتیب عبارت است از ۷۷% و ۷۶% .مقدار روایی ملاکی به شکل رابطه بین هریک از ابعاد و گویه اضافی و روایی هم گرا به شکل رابطه با همدلی و دین داری و روایی واگرا به شکل ارتباط با مقیاس مقبول نمایی اجتماعی در داخل فایل آمده است.
(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی و روایی: دارد (ایرانی و خارجی)
مقاله بیس: دارد (یک مقاله فارسی)
مولفه:دارد(سوالات مرتبط مشخص است)
نوع فایل:(word)
تعداد صفحات: ۶
منبع: دارد
تفسیر و نمره گذاری: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما