پرسشنامه استاندارد خودشناسی

پرسشنامه استاندارد خودشناسی

دانلود پرسشنامه استاندارد در مورد خودشناسی

این پرسشنامه دارای ۲۹ گویه است.
هدف: سنجش خودشناسی و خودانگاره در بین افراد مختلف

آیا از خود انگاره خوبی برخوردارید؟
به واقع در اعماق وجود خود فکر می کنید چه کسی هستید ؟ از لحظۀ تولد همۀ ما به صورت ناخودآگاه ، توان و اندیشۀ فراوانی صرف بر پا کردن تصویری ذهنی از خود می کنیم که به نظرمان موجه می آید و گمان داریم برای دیگران نیز چنین است . این تصویر ذهنی که خودانگاره نامیده میشود ، تصویری آرمانی است و اغلب به دور از واقعیت . ویژگیهای جسمانی از قبیل تناسب اندام و زیبایی ، سن و جوانی که ساده ترین بخش این تصویر ذهنی اند ،

با دیدن خودمان در آیینه یا عکسی از ما که به شکلی غیر منتظره گرفته شده است ، در هم می شکند . چه بسیار خانمهایی که پس از مشاهده عکس خود ، به رژیم غذایی و ورزش روی آوردند .

شاید بارها گفته باشیم «آیا این واقعاً من هستم؟». همین امر نمونه ای است از اینکه چگونه تصاویر ذهنی شخصی و عینی یک فرد ، می تواند با خودانگاره واقعی او تفاوت داشته باشد .
اما هیچ دوربینی وجود ندارد تا بتوانیم آن روح گریزان خودانگاره را در قالب تصویر بربند کشیم . اما بهر حال به منظور بررسی واقعیت یا باور پذیری خودانگاره ، روانشناسان به روشهایی دست یافته اند.

این پرسشنامه به گونه ای طراحی شده است تا شما تصویر ذهنی خود را با «واقعیتها» مقایسه کنید . این پرسشنامه تنها یک راهنما است ، با این وجود آماده غافلگیری باشید . ممکن است تصور کهنه و منسوخی از توانائیها و قابلیتهای خویش را با خود حمل می کنید !

روایی و پایایی پرسشنامه
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.

پایایی این پرسشنامه ،با آزمون آلفای کرونباخ با استفاده از نرم افزار بالای spss بدست آمده است.
(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: ورد
تعداد صفحات: ۱۳
منبع: دارد
تفسیر و توضیحات: دارد -به صورت کامل ( امتیازی)شرح داده شده است،
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما