پرسشنامه پیوند با مدرسه (SBQ)

پرسشنامه پیوند با مدرسه (SBQ)

دانلود پرسشنامه استاندارد پیوند با مدرسه (SBQ) شامل پرسشنامه استاندارد،امتیازبندی،مقاله بیس،مولفه، تفسیر و روایی پایایی پرسشنامه

معرفی پرسشنامه

پرسشنامه پیوند با مدرسه در ابتدا ۷۰ گویه داشت و روی نمونه ۱۰۰۰ نفری اجرا گردید تا تصحیحات لازم به عمل آید و در نهایت بعد از تحلیل عاملی ۴۰ سوال نهایی به دست آمد . پرسشنامه ۴۰ آیتمی پیوند با مدرسه  در ۶ مولفه به بررسی و ارزیابی میزان پیوند دانش آموز با مدرسه، معلم ، مدیر، معاون، مشاور و سایر دانش آموزان می پردازد.پیوند با مدرسه اشاره به ارتباطاتی دارد که فرد با مدرسه و دیگر جنبه های زندگی تحصیلی دارد. مادوکس و پرینز(۲۰۰۳) پیوند با مدرسه را شامل مشارکت در مدرسه، تعهد به ارزش ها و باور نسبت به مدرسه تعریف کرده اند. آندرمن و آندرمن(۱۹۹۹) پیوند با مدرسه را احساس دانش آموزان از مورد احترام واقع شدن و احساس راحتی در مدرسه می دانند.

روایی و پایایی پرسشنامه

در پژوهش رضایی شریف و همکاران(۱۳۹۳) به منظور کسب اطمینان از روایی پرسشنامه، روایی محتوا، پیش بین و سازه مورد بررسی قرار گرفته است. روایی محتوا به واسطه نظرخواهی از ۵ نفر متخصص روان شناسی مورد بررسی قرار گرفت و ابزاری روا تشخیص داده شد.. برای محاسبه روایی پیش بین همبستگی بین میانگین تحصیلی با پیوند به مدرسه  به دست آمد.
(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی و روایی: دارد (ایرانی )
مولفه:دارد(سوالات مرتبط مشخص است)
مقاله بیس:دارد(یک مقاله فارسی)
تعریف مفهومی و عملیاتی:دارد
نوع فایل:(word)
تعداد صفحات: ۷
منبع: دارد
تفسیر و نمره گذاری: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما