پرسشنامه کارآفرینی اجتماعی

پرسشنامه کارآفرینی اجتماعی

دانلود پرسشنامه استاندارد کارآفرینی اجتماعی عرب

معرفی پرسشنامه

پرسشنامه کارآفرینی اجتماعی یک پرسشنامه محقق ساخته است که توسط عباس عرب  در سال ۱۳۹۰ تهیه شده است و هدف آن بررسی میزان کارآفرینی اجتماعی در افراد است .ابتدا مولفه های کارآفرینی اجتماعی ( عاملان تغییر در بخش اجتماعی ، انتخاب ماموریت در راستای ایجاد و حفظ ارزشهای اجتماعی ، شناخت و پیگیری فرصتهای جدید در جهت ایجاد و حفظ ارزشهای اجتماعی ، حضور در فرآیند مستمر نوآوری ، تطابق و یادگیری ، فعالیت جسورانه بدون توجه به محدودیت منابع موجود ، ایجاد حس مسئولیت پذیری در قبال نهادهای موثر در ایجاد نتایج ، خلق ساز و کارهای شبه بازاری جهت افزایش مسئولیت پذیری خو) و گویه های متناسب با آنها را که ۵۳ گویه بود از مبانی نظری ( مدل ارائه شده توسط دیز) استخراج کرد و پس از اینکه با افراد صاحب نظر مصاحبه انجام شد به ۴۶ گویه تقلیل داد.
کارآفرینی یک فرآیند اجتماعی – اقتصادی است که از دو طریق به شرایط و بافت اجتماعی متکی است : نخست آن که کارآفرینان افرادی هستند که محصول محیط اجتماعی خود هستند و دوم کارآفرینی یک فعالیت اجتماعی است و در نتیجه وجود یا عدم پیوندها و ارتباطات اجتماعی بر ماهیت کسب و کار تاثیر می گذارد. کارآفرینی اجتماعی عملی است که کارآفرین اجتماعی انجام می دهد . کارآفرین اجتماعی فردی است که یک مشکل اجتماعی را تشخیص می دهد و از مفاهیم کارآفرینی برای سازماندهی، ایجاد و مدیریت سرمایه برای تغییر استفاده می کند .کارآفرین اجتماعی به حل مشکلی می پردازد که واقعا مشکل جامعه است و برای حل آن تقاضاهایی وجود دارد.

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.
روایی و پایایی این پرسشنامه توسط  عرب بدست آمده  است.

روایی و پایایی: دارد (فارسی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
فرمت فایل: ورد آفیس WORD
مولفه : دارد و سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است.
تعداد صفحات: ۱۰
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما