گزارش کارآموزی ماشین ابزار

گزارش کارآموزی ماشین ابزار

گزارش کارآموزی ماشین ابزار

بررسی شرکت و تولیدات آن
شرکت پوشش کالا نگهدار شرکت تولیدی ماشینها و ابزار های صنعتی می باشد که این شرکت از شرکتهای با سهامی خاص می باشد . این شرکت خصوصی در حال حاضر بخشهای مختلفی دارد که از مهمترین این بخشها می توان به بخش ماشین سازی آن اشاره نمود که کارآموزی خود را در این بخش گذرانده ام ٬ از دیگر بخشهای این شرکت بخشی می باشد که در آن به تولید کوره های گرمایی جهت خط های تولید برای رنگ زنی ماشینها از آنها استفاده می شود می پردازند٬ که به طور خلاصه به بررسی عملیات ٬ قسمت ها و دستگاه های موجود و به کاربرده شده می پردازم.

در این قسمت بیشتر توسط ابزار آلات جوشکاری و ورقهای بسیار ساده و ابزار های خمش و برش به ساخت قطعات جعبه ای شکل عظیمی مشغولند که در داخل این باکس های بزرگ لوله هایی با تعداد های بالا به عنوان مثال حدود ۴۰ الا ۵۰ لوله که قسمت بالایی باکس را به قسمت پایینی آن متصل می کند که زیادی تعداد این لوله ها برای جریان هر چه بیشتر آب و گرمای حاصله از عبور آن و استفاده بهینه از انرژی می باشد .

این کوره های گرمایی در خطوط تولید ( از ابتکارات این بخش ) در دو قسمت ( بر خلاف خطوط قبلی ) تعبیه می شوند ٬ در قسمت ابتدایی از حرارت آنها جهت خشک کردن ورق هایی که نیاز به رنگ دارند استفاده می شود و در قسمت دوم از این کوره ها برای خشک کردن لوازم رنگ شده استفاده می شود.

از آنجایی در رنگ زنی الکتریکی مقدار بسیار اندک رطوبت و همچنیین آلودگی سبب طوله کردن رنگ یا بادکردگی رنگ و بلند شدن آن از روی فلز می شود٬ قسمت اول استفاده از کوره ها برای خشک کردن ورق های شسته شده در خط تولید می باشد .

کوره هایی که من در این شرکت مشاهده نمودم کوره های سفارشی شرکت امرسان برای خط تولید این کارخانه در سمنان بودند که در این خط از روش زیر برای رنگ زدن ماشین های لباسشویی ویخچا ل های تولیدی آن شرکت بهره می گیرند .

در این روش ابتدا توسط ریل های خط بدنه ساخته شده ماشین حمل شده و بعد از قرار گرفتن در سکتور شستشوبدنه های تولید شده به طور یکنواخت در این قسمت قرار می گیرند که این بخش ابتدا به وسیله کمپرسور های بادی ذرات گرد و غبار از روی بدنه ها زدوده می شوند سپس بسته به نوع فلزات ( که این بخش انتخابی می باشد) توسط آب پاش های تعبیه شده دراطراف بدنه ها به شکل مطلوبی شستشو می شوند چرا که وجود حتی اندک مقدار گرد وغبار باعث بلند شدن رنگ از روی فلز می شود

در مرحله بعدی توسط ریل ها٬ بدنه های فلزی ساخته شده به سکتور گرما دهی اولیه می روند در این قسمت گرما توسط کوره های تولیدی توسط شرکت پوشش کالا نگهدار گرما دهی شده تا بدنه ها کاملا خشک شوند پس از قسمت اضافه شده به خط ٬ ریل ها بدنه ها را به سمت مرحله بعدی که همان مرحله رنگ پاشی توسط مکانیزم الکتریکی می باشند هدایت می کنند این بخشها به وسیله شرکت های سازنده مربوطه ساخته و نصب می شوند .

در مرحله بعد از رنگ پاشی بدنه ها دوباره به قسمت گرما دهی منتقل شده تا با رسیدن درجه مخصوص و متنا سبی از گرما توسط هیترها رنگ پاشیده شده به شکل مطلوبی بر روی تمامی سطوح بدنه به طور یکنواختی مشاهده می شود .

از مهمترین فعالییت های این شرکت و پر درآ مدترین قسمت به نصب دستگاه در کارخانه ها می شود اشاره نمود که اصلی ترین کار شرکت همان نصب دستگاه های تولیدی خود در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی می باشد ٬ بدین معنا که ساخت تمامی این تجهیزات به سفارش کارخانه های گوناگون برای نصب وراه اندازی خط تولید کارخانه مربوطه می باشد .

یکی از ماشین های پر کاربرد در صنعت و از جمله این شرکت ماشین تراش می باشد که از این ماشین در شرکت زر سازه استفاده بسیاری می شود. در زیر پیش از بررسی روش ها و ابزار های مربوط به جوشکاری که پر کاربردترین روش تولیدی بخش محسوب می شود به بررسی ماشین های تراش می پردازم .

توضیحاتی در مورد دستگاه تراش تبریز

طول کارگیر مفید ۵/۱ متر است و از اجزای مختلف همانطور که بیان می شود تشکیل یافته است . دو تا پایه ، ریل کشویی و دستگاهی که ساپورت و مرغک روی آن حرکت می کنند و …

فهرست مطالب
نکات ایمنی و مواردی که کارآموزباید پیش از کار رعایت نماید ۳
بررسی شرکت و تولیدات آن ۷
پله زنی ۱۲
مخروط تراشی ۱۲
انواع ماشین های افزار N-C 14
موارد استفاده ماشین های افزار N-C 25
تاریخچه جوشکاری ۲۸
گروههای مختلف جوشکاری ۳۰
مشکلات و گرفتاریهای صنعت جوشکاری ۳۱
عوارض و سوانح ناشی از عوامل فیزیکی مربوط به جوشکاری ۳۳
هدف جوشکاری و برشکاری : ۳۷
ابزار مورد نیاز برای جوشکاری : ۳۷
درموقع کار با مشعل جوشکاری باید به نکات مخصوص دقت شود: ۴۴
فشار سنج ها ۴۷


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما