گزارش کارآموزی چاپخانه

گزارش کارآموزی چاپخانه

کارآموزی چاپخانه

اهداف گزارش کارآموزی
در طی این تحقیق ما قصد داریم راه های ایجاد کار را بشناسیم تا پس از پایان درس ، توجه به قوه خلاقیت فردی و در نظر گرفتن استعدادهای موجود و پی بردن به نیازهای جامعه و شناخت امکانات موجود در گروه های چند نفره و اقدام به اشتغال زایی کردن تا این نسل جوان جویای کار در جامعه صاحب کار شوند . برای شروع کار از تجربیات کار آفرین محترم آقای یادگاری جهت راه اندازی چاپخانه استفاده نمودیم .

پیشگفتار
صنعت چاپ در کشورها سابقه ای دیرینه دارد شاید پیش تر از بسیاری صنایع جدید ، صنعت چاپ به کشورها وارد شد بنا بر این انتظار می رود از نظر نیروی کار متخصص و رعایت استاندارد های حرفه ای نیز نسبت به صنایع دیگر از موقعیت بهتری برخوردار باشد اما با نخستین مراجعه به چاپخانه و پایگیری یک کار چاپی به آسانی فهمیده می شود که این صنعت از نظر ترتیب نیروی کار ماهر و انتقال دانش فنی بس فقیر است و در این زمینه هیچ کار اساسی و قابل اعتنایی صورت نگرفته است .

نبود آموزش عالی معتبر چاپ و حتی دوره های کوتاه مدت آموزش فنی و حرفه ای در کشور انتقال دانش فنی را به طور عمده به آموزش استاد شاگردی محدود ساخته ، بنابراین نیروی کار دوره دیده هیچ سطحی (‌عالی تکنسین و کارگری ) تربیت نشده است . بخت خابیده آموزش چاپ به تازگی بسیار شده و طی چند سال اخیر آموزش ، نقل مجلس خانواده چاپ بوده و حرکت هایی در این زمینه صورت گرفته است .

اما هنوز تا تحقق آموزش هدفمند و برنامه ریزی شده و کار بست آموخته ها در عمل و رعایت استاندارد های حرفه ای راه درازی در پیش داریم و تلخی تجربه های گذشته در کام ها از خوش بینی بر خدر مان می دارد . گستردگی و تنوع رشته ها چاپ و مواد مصرفی و روش های آن به گونه است که کسب تخصص در همه شاخه های آن نا ممکن می نماید .

بنابراین آموزش چاپ در هه رشته ها و شاخه های آن مستزم برنامه ریزی دقیق ، سرمایه گذاری قابل توجه و ایجاد فضاها ، امکانات ، کارگاه ها و آزمایشگاه های مناسب و همچنین توجیه مدیران و دست اندر کاران چاپ است و انجام چنین کار بزرگی تنها با مشارکت فعال خانواده بزرگ چاپ نهادهای صنعتی و مسؤلان دولتی این رشته مسیر می شود اما تازمانی که چنان موافقت و همیاری و اقدام بنیانی صورت نگرفته است ، نمی توان دست روی دست گذاشت باید عطش تشنگان دانش را در خانواده چاپ حتی به قدر جرعه ای یا قطره ای فرو نشاند .

مقدمه چاپ افست

چاپ افست ( چاپ لیتو گرافی ) از زمانی که به عنوان یک روش کار آمد مطرح شد هیشه به عنوان یک روش چاپی مخصر به فرد که نیاز به مهارت هایی بخصوص و یادگیری سیستم های جداگانه ای دانسته تلقی شده است با معرفی چاپ افست اپراتورها مجبور به یادگیری مهارت های تازه ای شده در سال های اخیر پیشرفت هایی که در تکنولوژی های تولید زینگ و تجهیزات و ملزومات مختلف چاپی به وجود آمده است امکاناتی برای چاپ افست به وجود آورده که عملا آن را به عنوان مهمترین روش چاپ موجود مطرح ساخته است.

فصل اول
شرکت:
درکشور ما ایران شرکت ها به هفت گروه تقسیم می شود :
۱ – شرکت های سهامی که خود به دو دسته سهامی خاص و سهامی عام تقسیم می شود ۲-شرکت با مسئولیت محدود ۳ – شرکت تضامنی ۴ – شرکت مختلف غیر سهامی ۵ – شرکت مختلف سهامی ۶ – شرکت نسبی ۷ – شرکت تعاونی تولید و مصرف

حال هر یک از شرکتها را در زیر به طور مختصر توضیح خواهیم داد :
۱ – شرکت سهامی
شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمس سهام آنها است .

۱ – ۱ شرکت سهامی خاص
شرکتی است سهامی که تمام سرمایه آن مختصرا توسط مؤسسین تامین شده و سرمایه به سهام تقسیم شده و مسئولیت سهام داران محدود به مبلغ اسمی سهام (مبلغی ، روی برگه سهم قید شده) آنهاست و تعداد سهام داران نباید از سه نفر کمتر باشد و نکته قابل ذکر در مورد نام شرکت این است ، قبل از نام شرکت عنوان شرکت سهامی خاص باید قید شود .

۲ – ۱ شرکت سهامی عام
شرکت سهامی است که مؤسسین آن قسمت از سرمایه را را از طریق فروش سهام به مردم تامین می کنند مؤسسین حداقل باید باشند سرمایه شرکت نباید از پنج میلیون ریال کمتر باشد و قبل از نام شرکت باید عنوان شرکت سهامی عام قید شود .

۲ – شرکت تضامنی
شرکتی است که بین دو یا چند نفر شریکان مسئولیت تضامنی برای امور تجاری می شود . اگر دارای شرکت برابر یافت دیون آن کافی نباشد هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام بدهی شرکت است نام شرکت با قید اسم پس از شرکا آورده می شود نقل و انتقال سهم الشرکه بارض کلیه شرکا امکان پذیر است . هیچکدام از شرکا نمی توانند بدون اجازه سایر شرکا به حساب خود به تجارتی از نوع تجارت موضوع شرکت اقدام نمایند .

فهرست مطالب
اهداف مقاله :‌ ۳
پیشگفتار. ۴
مقدمه چاپ افست… ۶
شرکت: ۷
۲ – ۱ شرکت سهامی عام. ۸
۲ – شرکت تضامنی.. ۸
۳ – شرکت نسبی.. ۸
۴ – شرکت های مختلط سهامی و شرکت مختلف غیر سهامی.. ۸
۵ – شرکت تعاونی.. ۹
۶-شرکت با مسؤلیت محدود. ۹
فصل دوم. ۱۳
مقدمات تاسیس چاپ خانه. ۱۳
اطلاعات عمومی.. ۱۴
محل چاپخانه. ۱۴
خرید دستگاه های چاپخانه. ۱۵
گمرک : ۱۶
توضیح مختصری از کار ماشین آلات… ۱۸
ملزومات چاپخانه. ۱۹
استخدام پرسنل چاپخانه. ۱۹
قرار داد کار. ۲۱
تعهدات کارگر. ۲۳
فصل سوم. ۲۶
مراحل تولید. ۲۶
اطلاعات نوشتاری ( فونت ) ۲۷
اطلاعات خطی.. ۲۷
چاپ… ۲۷
مراحل آماده سازی ماشین برای چاپ : ۲۹
فصل چهارم. ۳۱
مواد اولیه در چاپخانه. ۳۱
چگونگی بازاریابی چاپخانه. ۳۳
چگونگی محاسبه قیمت تمام شده. ۳۴
انبار چاپخانه. ۳۶
فروش محصول.. ۳۶
فصل پنجم. ۳۷
حسابداری های چاپخانه. ۳۷
فصل ششم. ۳۷
مالیات – بیمه. ۳۷
چگونگی پرداخت مالیات چاپخانه. ۳۸
فصل هفتم. ۴۰
مشکلات چاپ… ۴۰
پیشنهاد یک چاپخانه دار برای بهبود وضع چاپ… ۴۱
منابع.. ۴۲


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما