معرفی ado و کاربرد آن در asp

معرفی ado و کاربرد آن در asp

معرفی ado و کاربرد آن در asp
ارتباط ASP با بانک های اطلاعاتی از طریق واسطی بنام ADO انجام می گیرد. با استفاده از رابط فوق می توان به انواع داده های ذخیره شده بسادگی، در کمترین زمان و صرفا بکمک یک مسیر دستیابی پیدا کرد. به همین دلیل می توان ادعا کرد که ADO ساده ترین روشی است که تاکنون برای ذخیره و بازیابی داده ها بوجود آمده است.ADO نسخه ۵ / ۲ دارای پنج شئ اساسی با نام : Connection , Command, RecordSet , Record , Stream است. دو شی Record و Stream در نسخه قبلی ADO وجود نداشتند. در این مقاله به بررسی برخی از اشیاء عمده ADO و متدهای مربوطه آنها خواهیم پرداخت.

شئ Connection
قبل از هر گونه ذخیره و بازیابی داده ها از بانک اطلاعاتی می بایست با ایجاد و مقدار دهی اولیه یک Connection زمینه لازم جهت ارتباط با بانک اطلاعاتی را بوجود آورد. در ADO با استفاده از شی Connection یک ارتباط با بانک اطلاعاتی ایجاد و پس از انجام عملیات دلخواه در رابطه با بانک اطلاعاتی و در زمانیکه به وجود آن دیگر نیاز نباشد، می توان آن را حذف کرد. Open کردن یک ارتباط به بانک اطلاعاتی پروژه ای واحد با نام ( ADODB(ActiveX Data Objects Database بوده که خود شامل تمامی اشیاء ADO است. برای ایجاد یک Connection نظیر سایر اشیاء ASP از متد Server.CreateObject استفاده می گردد.

معرفی ado و کاربرد آن در asp
5 از 1 رای


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

00.5 در انبار موجود است

راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما