پرسشنامه شخصیتی آیزنک فرم کودکان و نوجوانان

پرسشنامه شخصیتی آیزنک فرم کودکان و نوجوانان

پرسشنامه شخصیت آیزنک

پرسشنامه استاندارد شخصیتی آیزنک فرم کودکان و نوجوانان
ویژگى‌هاى شخصیتى به عنوان مجموعه سازمان‌ یافته و واحدی متشکل از خصوصیات نسبتاً ثابت و پایدار در افراد است. که بر روی هم، یک فرد را از فرد یا افراد دیگر متمایز می‌سازد. حاصل سال‌ها تلاش آیزنک، نظریه شخصیت بسیار با نفوذی است. که بر پایه سه بعد قرار دارد. ما می‌توانیم این سه بعد را به صورت فرا عامل‌ها در نظر بگیریم که ترکیباتی از صفات یا عوامل یا به عبارت دیگر سه «عامل برتر» هستند.

به هر حال سه بعد شخصیت آیزنک که یک فضای مرکزی سه بعدی برای شخصیت فراهم آورده عبارتند از:

برون‌گرایى: حالتی است که در آن نیروهای شخص به خارج از خودش معطوف می‌شود.

درون‌گرایی: حالتی است که در آن انرژی‌های شخص بدون علاقه به دنیای خارج با اندکی علاقه متوجه درون خود می‌شود و عامل بعدى روان‌رنجورى است. تفاوت عمومی افراد درون‌گرا و برون‌گرا این است که درون‌ گرایان نسبت به برون‌ گرایان، حافظه دراز‌مدت آنها برتر است. عملکرد کندتر ولی دقیق‌تر داشته، گوشه‌ گیر و انزوا‌طلب هستند، گرایش به احساس کمبود (حقارت) در آنها زیاد است. و برای ابتلا به دلواپسی، افسردگی و وسواس آمادگی بیشتری دارند. افرادی که روان رنجوری زیاد دارند در آن قسمت‌های مغز که شاخه سمپاتیک دستگاه عصبی خود مختار را کنترل می‌کنند، فعالیت بیشتری را نشان می‌دهند.

پرسشنامه شخصیتی آیزنک فرم کودکان و نوجوانان در سال 1975 طراحی شد. این پرسشنامه دارای چهار زیر مقیاس است. این چهار مقیاس عبارتند از روان‌ پریشی، روان‌ رنجور خویی (پایداری هیجانی/ بی‌ثباتی هیجانی)،. برون‌گرایی (برون‌گرایی / درون‌گرایی) و دروغ‌گویی. مقیاس دروغ‌گویی میزان صحت پاسخ‌های آزمودنی را نشان می‌دهد.

نمره‌ گذاری پرسشنامه آیزنک

همکاران ما در بخش روانشناسی کوپر اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه شخصیتی آیزنک ـ فرم کودکان و نوجوانان کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت چهار زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است. همچنین جداول نمره‌گذاری و میانگین و انحراف معیار نیز آمده است.

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران
۲- فایل PDF پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده
۳- نمره گذاری کامل
۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ ها رفرنس معتبر
۵- پایه‌ های نظری شخصیت
۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه کاملا استاندارد است

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 5000 تومان

تعداد صفحات: 5

فرمت فایل: PDF