پرسشنامه استرس دانشجویان

پرسشنامه استرس دانشجویان

پرسشنامه استاندارد استرس دانشجویان پولادی ری شهری

پرسشنامه استرس تحصیلی دانشجویان (عوامل فشارزای دانشجویی) در سال ۱۳۷۴ توسط پولادی ری شهری تهیه و تدوین شده است. این مقیاس 54 سوال دارد و 4 مولفه را در دانشجویان مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد.

تنیدگی یا استرس یا فشار عصبی در روانشناسی به معنی فشار و نیرو است و هر محرکی که در انسان ایجاد تنش کند، استرس زا یا عامل تنیدگی نامیده می‌شود.

تنش ایجاد شده در بدن و واکنش بدن را تنیدگی می‌گوییم به عبارتی هر عاملی موجب تنش روح و جسم و از دست دادن تعادل فرد شود، تنیدگی‌ زاست.

هنگام وارد شدن استرس و اضطراب بدن واکنش‌ هایی از خود نشان می‌دهد تا تعادل از دست رفته را باز گرداند که این عمل استرس است.

پرسشنامه استرس تحصیلی دانشجویان

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارتند از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.

روایی و پایایی پرسشنامه استرس تحصیلی دانشجویان در پژوهش پولادی ذکر شده

همچنین می توانید پرسشنامه استرس دوران دانشجویی را از کوپر دریافت کنید

تعریف عملیاتی مقیاس عوامل استرس‌ زا در دانشجویان

منظور از استرس ناراحتی ها و نگرانی های روزمره و زندگی است. که فرد در طی زندگی با آن مواجه میشود مثل استرس های کاری. استرس های زندگی مشترک استرس های تحصیل و …… هر فرد به میزان فرهنگ. نوع تربیت. نوع رفتار و نوع افکار دچار استرس های متفاوتی میشود. از نشانه های استرس عرق کردن دست. نا آرامی عصبی شدن. نا آرامی پاها. با انگشتان دست بازی کردن و در موارد شدید تر ناخن جویدن و کندن موی سر است.

استرس و دانشجویان

استرس، واکنش ذهن و جسم در برابر موقعیت های جدید، تهدید آمیز و یا هیجان برانگیز است. پیش از آنکه استرس را به کلی رد کنیم، لازمه بدانیم استرس تنها زمانی خطرناک خواهد بود که بیش از میزان لازم وجود داشته باشد.

بیشتر استرس هایی که ما تجربه می کنیم، مفید و محرک هستند. کشمکش های زندگی گرچه می توانند سبب استرس شوند، اجتناب از هرگونه واقعه ی استرس زا نیز به تدریج زندگی کسالت آمیزی را به همراه می آورد.

مشکل زمانی آغاز خواهد شد که شما دائماً با مقدار بالایی از استرس مواجه باشید. گرچه برخی از استرس های ما ناشی از مشکلات جدی و عمیق عاطفی هستند ولی بسیاری از آنها چنین نیستند و با یک مشاوره ساده و با فنون کنترل استرس، قابل حل می باشند

پرسشنامه استرس دانشجویی

مشخصات پرسشنامه استرس دانشجویان

روایی و پایایی: دارد (فارسی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
مولفه : دارد (سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است)
تعریف مفهومی و عملیاتی : دارد
فرمت فایل: ورد آفیس WORD
نسخه PDF : دارد
تعداد صفحات: ۷
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

راهنمای خرید:

  • » لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • » همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • » ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • » در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.