پاورپوینت اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)

پاورپوینت اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)

اختلال استرس پس از سانحه

پاورپوینت اختلال استرس پس از سانحه ( PTSD ) شامل ۴۲ اسلاید است و برای دانشجویان روانشناسی در درس آسیب شناسی روانی کاربرد دارد .

مقدمه
PTSD پیامدی طولانی از واقعه‌ای دردناک است که به وسیله ترس‌ های شدید، درماندگی و یا وحشت‌هایی همانند تهدید جسمی یا جنسی، مرگ غیر منتظره یکی از افراد مورد علاقه ، یک تصادف، جنگ یا بلایای طبیعی به وجود می‌آید. این اختلال در اثر حوادث و رویدادهایی بوجود می آید که این وقایع فراتر از طاقت و ظرفیت روانی فرد باشد. حوادثی مثل سیل،زلزله،جنگ و از دست دادن نزدیکان در تصادفات رانندگی،تجاوز جسی و …

هر رفتار خشونت بار و وحشیانه،تولید PTSD میکنند که مهمترین ویژگی آن اضطراب دائمی و گوش به زنگی بیش از حد،افسردگی و تجربه مجدد حادثه (reexperience)در خواب و بیداری است. احساس غم و ناراحتی پس از اینگونه وقایع امری طبیعی است ولی اگر این غم و اندوه و خشم با گذشت زمان رو به بهبود نرود و همراه با مرور مکرر خاطرات و کابوس های شبانه باشد،به آن اختلال استرس پس از سانحه می گویند.

PTSD چقدر متداول است؟

تقریبا ۳٫۶ درصد از بزرگسالان امریکا- تقریبا حدود ۵٫۲ میلیون نفر- از PTSD در طی دوره‌ای از سال رنج می‌برند و تقریبا ۷٫۶ میلیون امریکایی PTSD را در یک نقطه از زندگی‌شان تجربه خواهند کرد . PTSD می‌تواند در هر سنی حتی کودکی روی دهد. زنان نسبت به مردان به احتمال بیشتری دچار PTSD می‌شوند. این امر ممکن است به این دلیل باشد که زن‌ها به احتمال بیشتری قربانیان خشونت‌های خانوادگی و سوءاستفاده‌ها هستند. و ….

فهرست مطالب
مقدمه
PTSD چقدر متداول است؟
چه زمانی PTSD تشخیص داده می‌شود؟
علائم کی شروع می شود ؟
مشکلات خواب در افراد مبتلا به PTSD
اختلالات خواب در اختلال استرس پس از سانحه:
درمان اختلالات خواب در اختلال استرس پس از سانحه:
– چرا حوادث ناگوار بسیار تکان دهنده هستند
درمان
رواندرمانی
درمانهای دارویی
پایان


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

راهنمای خرید:

  • » لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • » همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • » ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • » در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.