مقاله اسیب های ورزشی

مقاله اسیب های ورزشی

آسیب های ورزشی

در اثر ضربه های شدید یا کشش های متمادی و بیش از حد در حین انجام حرکات ورزشی به وجود می آیند. صدمات ورزشی می تواند استخوان ها یا بافت نرم (رباط، ماهیچه و تاندون) و یا هردو را دچار مشکل نماید. برخلاف تصور بسیاری از افراد ، کودکان، با عکس العمل های ناپخته، عدم توانایی در تشخیص و پرهیز از خطر و توانایی کم در ایجاد هماهنگی در حرکات، بسیار بیشتر از بزرگسالان در معرض آسیب های ورزشی هستند.

سالانه تعداد افراد بسیاری دچار صدمات ورزشی می شوند که نیمی از آنها با انجام معالجات خانگی و یا بدون رسیدگی خاص بهبود یافته و نیم دیگر به رسیدگی پزشکی نیاز پیدا می کنند. بر اساس محاسبات آماری در هر ۱۰۰۰ نفر، ۲۶ نفر به آسیب های ورزشی دچار می شوند و بالاترین میزان این صدمات متوجه کودکان ۵ تا ۱۴ سال است. در این آمارها بیشترین تعداد مصدومین را پسران ۱۲ تا ۱۷ ساله تشکیل می دهند، که میزان این آسیب ها از نظر تعداد نفرات صدمه دیده، در ورزش های جمعی که امکان برخورد در آنها زیاد اسیب های ورزشی

اسیب های ورزشی، آسیب هایی هستند که در اثر فعالیت های ورزشی و یا عوارض و عواقب آن به وجود می آید و معمولا به دو گروه بزرگ حاد و مزمن تقسیم بندی می شوند. آسیب های حاد، آسیب هایی هستند که به صورت ناگهانی به وجود می آیند و یا هنگام مراجعه به پزشک از بروز آن کمتر از دو هفته گذشته باشد. اما آسیب های مزمن، آسیب هایی هستند که به مرور زمان به وجود آمده اند و یا آسیب های حاد بوده اند که هنگام مراجعه به پزشک از زمان بروز آن بیشتر از دو هفته گذشته باشد.

از آسیب های حاد می توان به شکستگی ها، در رفتگی ها، بریدگی ها و سوختگی ها اشاره کرد و از آسیب های مزمن، می توان به آرنج تنیس بازان و زانوی دوندگان اشاره کرد. از طرف دیگر فرض کنید یک ورزشکار دچار پیچ خوردگی مچ پا شده ولی برای درمان اصولی آن اقدامی نکرده و پس از دو هفته با درد مچ پا به پزشک مراجعه نموده است،

این آسیب در ابتدا از نوع حاد بوده ولی به علت عدم درمان و گذشت زمان به یک آسیب مزمن تبدیل شده است. عوامل محیطی، مکان ورزشی نامناسب، وسایل و تجهیزات ورزشی نامناسب، عوامل اقلیمی و جغرافیایی، خطرات خاص رشته های ورزشی، بی توجهی به رعایت قوانین ورزشی، انجام تکنیک های نادرست، فشار بیش از حد و طولانی، عدم آمادگی جسمانی، عدم آمادگی روانی، گرم نکردن، سابقه آسیب های قبلی و انتظار بیش از حد از ورزشکار از مهم ترین علل آسیب های ورزشی هستند.

فهرست مطالب
آسیب های ورزشی
انواع آسیب های ورزشی
بررسی آسیب شناسی
شیوه های درمان آسیب دیدگی
پیشگیری از آسیب ها
اصول عمومی آسیب های ورزشی
آسیب دیدگی
آسیب های ناشی از ضربه
آسیب های اسکلتی ( شکستگی ها )
انواع صدمه
آسیب
انواع مختلف جابه جایی استخوان
موضع
آسیب های مربوط به بافت های نرم
علائم و تشخیص
اصول عمومی آسیب دیدگی
درمان
مراقبت های بعدی

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 20000 تومان

تعداد صفحات: 10

فرمت فایل: WORD