آزمون ترسیم خانواده

آزمون ترسیم خانواده

دانلود پرسشنامه استاندارد آزمون روانشناسی ترسیم خانواده

معرفی پرسشنامه

آزمون ترسیم خانواده علاوه بر ویژگی های فردی آزمودنی، روابط و نیازهای خانوادگی او را نیز منعکس می کند .این آزمون به ویژه در مورد کودکان و نوجوانان که صحبت کردن درباره احساساتشان در مرد خانواده برایشان دشوارتر است مفید خواهد بود .این آزمون ابتدا توسط داپل و ولف پیشنهاد شد اما بعدها به طور کامل تر به عنوان ترسیم خانواده توسط هالس تدوین شد.آزمون ترسیم خانواده و مصاحبه آن به منزله یک روش فرافکن با تفسیر مبتنی بر روان تحلیل گری بیان مسائل و تعارض های خانوادگی است .
خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی ، اساس تشکیل جامعه و حفظ عواطف انسانی است .خانواده باید هرچه بیشتر مورد توجه قرار گرفته و تلاش شود که از ستیزه های خانوادگی جلوگیری به عمل آید(قایمی،۱۳۷۷).خانواده جایی است که به کودکان عشق می آموزد و به آنان احساس امنیت می بخشد.کودکان آسیب پذیرترین و بی دفاع ترین اعضای خانواده هستند و دستان والدین را تنها حامی و محافظی می دانند که نجات بخش است

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.
روایی و پایایی این پرسشنامه در پژوهش کرمن لوییس(۱۳۷۹) ذکر شده است.

روایی و پایایی: دارد (خارجی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
فرمت فایل: ورد آفیس WORD
تعداد صفحات: ۱۶
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 5000 تومان

تعداد صفحات: 16

فرمت فایل: WORD