چگونه توانستم دانش آموزان را به شرکت در نماز جماعت علاقه مند کنم

چگونه توانستم دانش آموزان را به شرکت در نماز جماعت علاقه مند کنم

چگونه توانستم دانش آموزان را به نماز جماعت تشویق کنم

چکیده اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان را به شرکت در نماز جماعت علاقه مند کنم
نماز جماعت علاوه بر پاداش های زیادی که دارد. آثار معنوی و اجتماعی و سیاسی و اخلاقی و تربیتی زیادی نیز در جامعه و افراد دارد. از جمله جلوگیری از انحراف، افزایش خود کنترلی، افزایش خصلت ها و ارزش های مثبت فردی،. کاهش جهل و افزایش ایمان، احساس همدردی و انسانیت، افزایش صبر و استقامت و…………..

با همه ی پاداش ها و آثاری که برای نماز جماعت وجود دارد، برخی از این فیض بزرگ محرومند. و با تأسف شاهدیم که بسیاری به آن بی اعتنا و کم رغبت اندو حتی در همسایگی مسجد به سر میبرند. ولی در جماعت مسلمین حاضر نمیشوند که این موضوع واقعا درد آور است قسمتی از این مشکل متوجه ما معلمان میباشد.

که سهم بزرگی در این قضیه داریم. به همین علت من نیز بعنوان معلم که وظیفه ی تعلیم و تربیت گروهی از افراد جامعه را بر عهده دارم. وقتی مشاهده میکنم که دانش آموزانم با علاقه و رغبت در نماز جماعت شرکت نمیکنند. و به بهانه های مختلف از شرکت در نماز جماعت شانه خالی میکنند.

اقدام پژوهی نماز جماعت دانش آموزان

اقدام پژوهی نماز جماعت دانش آموزان

مقدمه
آموزش و پرورش سنگ زیر بنای رشد و تربیت کودک است. بدون آموزش و پرورش اثر بخش هیچ کودکی روی سعادت و خوشبختی را نخواهد دید. توجه صرف به علم منهای پرورش، کودک را دچار مشکلات عدیده ای خواهد نمود. در این میان یکی از مسائل تربیتی کودکان که مطرح است پرداختن به تربیت دینی کودکان از جمله علاقه مند کردن آنها،. به نماز و نماز جماعت است.

ساده انگاری در این مسیر نسل ها را به قربانگاه میکشد. و سرمایه های انسانی را تباه می سازد مهم ترین عامل در تربیت نیکو در افراد درک و کاربرد مؤثّر نماز در زندگی است. انجام فریضه ی نماز باعث تربیت صحیح فرد خواهد شد و از این رهگذر نتایج سودمند عاید فرد و جامعه خواهد کرد.

در این میان اهمیت نماز جماعت بر کسی پوشیده نیست و آئین اسلام از بعد اجتماعی مهمّی برخوردار است. و بر آن تکیه و تاکید کرده است. برگزاری نماز های روزانه ی واجب نیز به صورت جماعت و گروهی یکی از این برنامه هاست.

راههای جذب دانش آموزان به نماز جماعت در مدارس

راههای جذب دانش آموزان به نماز جماعت در مدارس

فهرست مطالب
چکیده ۱
مقدمه ۲
بیان مسئله ۲
شواهد یک ۳
گرداوری اطلاعات ۳
انتخاب راه حل ۴
اعتبار بخشی راه حل ها ۴
اجرای راه حل ها ۴
شواهد دو ۵
پیشنهادات: ۶
منابع ۷

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 20000 تومان

تعداد صفحات: 13

فرمت فایل: WORD