تحقیق جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی

تحقیق جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی

جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی (FSW) یک روش نسبتا جدید است که از یک ابزار چرخشی مصرف نشدنی برای تولید گرمای اصطکاکی و تغییر شکل پلاستیکی در موقعیت جوشکاری بهره می گیرد، بدین وسیله در شکل دهی اتصال هنگامی که در حالت جامد است تأثیر می گذارد. دستاوردهای اصلی FSW که یک فرآیند حالت جامد می باشد، اعوجاج پایین، فقدان عیوب مربوط به ذوب و استحکام اتصال بالا است، حتی در آن فرآیند هایی که توسط تکنیک‌های معمولی غیرقابل جوش درنظر گرفته می شود.به علاوه اتصالات جوش FS شده توسط فقدان مشکلات / عیوب پرکننده-القاشده توصیف می شود،

زمانی که تکنیک احتیاج به هیچ پرکننده ای ندارد و توسط مقادیر هیدروژن پایین در اتصالات، یک ملاحظه قابل توجه در جوشکاری فولادها و دیگر آلیاژهای مستعد برای هیدروژن است. FSW همچنین به کار برده می‌شود تا اتصالات لب به لب، گوشه ای، لب رو لب،T، نقطه ای، نبشی و هم به علاوه جوش اشیای خالی نظیر تانک‌ها و تیوب‌ها / لوله ها، تنه با ضخامت‌های متفاوت، مقاطع باریک شده و قطعات با محیط‌های سه بعدی را تولید کند.

تکنیک می تواند اتصالاتی تولید کند که تجهیزات بر پایه تکنولوژی‌های ابزار ماشین سنتی را به کار می برد و آن به کار برده شده است تا یک تنوع از آلیاژهای مشابه و غیرمشابه را جوش کند، به علاوه در جوشکاری ترکیبات ماتریکس فلزی و برای تعمیر اتصالات به کار می رود. جابجایی اتصالات چفت شده با اتصالات جوش FS شده می تواند منجر به ذخایر قابل توجه وزن و هزینه، پیشنهادهای جذاب برای بسیاری از صنایع شود. FSW یک پرش به جلو در تکنولوژی تولید است، پرشی که به محدوده وسیعی از صنایع شامل صنعت حمل و نقل به طور عموم و صنعت هواپیما به طور اختصاصی سود می رساند.

کاربرد های جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی

پارامترهای جوشکاری
در جوشکاری FSW چهار پارامتر بسیار مهم وجود دارد:

  1. سرعت چرخش پین (w, rpm) ساعت گرد و یا غیر ساعت گرد بدون آن .
  2. سرعتی که پین خط اتصال را طی می‌کند (v, mm/min) .
  3. زاویه انحراف ابزار از خط عمود بر سطح قطعه کار (tilt angle)
  4. نیروی عمودی وارد بر ابزار توسط کلگی دستگاه (N)

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 20000 تومان

تعداد صفحات: 15

فرمت فایل: WORD