پرسشنامه خلاقیت کودکان از نظر مربیان

پرسشنامه خلاقیت کودکان از نظر مربیان

پرسشنامه استاندارد خلاقیت کودکان از نظر مربیان

پرسشنامه خلاقیت کودکان از نظر مربیان، از پرسشنامه استاندارد خلاقیت عابدی استخراج شده است. این ابزار شامل 30 ماده است و هر ماده نیز سه گزینه دارد. گزینه­‌ها نشان دهنده میزان خلاقیت از کم به زیاد است و به ترتیب نمره‌ه­ای از ۱ تا ۳ می­‌گیرند. این نمره­‌ها در چهار گروه جمع می­‌شوند و چهار نمره به ترتیب سیالی، ابتکار، انعطاف ­‌پذیری و بسط را به دست می­‌دهند. که به ترتیب شامل ۸، ۱۰، ۶ و ۶ ماده هستند.

تفکر خلاق

تفکر خلاق از پیچیده‌ترین و عالی‌ ترین جلوه‌های اندیشه انسان است. خلاقیت عبارت است از ایجاد طرحی جدید که با ارزش بوده و متناسب باشد. منظور از جدید بودن آن است که فرد قبلاً آن طرح یا ایده را تجربه نکرده باشد،. منظور از با ارزش بودن و متناسب بودن، کاربردی بودن ایده است.

خلاقیت در بالاترین و ابتکاری ترین سطح می‌تواند و باید مایه پیشرفت تمام عرصه‌های هستی انسان شود. از مرزشکنی‌های بزرگ دنیای علم گرفته تا دلپذیرترین نقاشی‌ های هنرمندان بزرگ از نظر زیبایی شناسی. گذشته از اهمیت بسیار خلاقیت از منظر شناختی،. می توان به مساله خلاقیت از منظری غیر شناختی و از دیدی انگیزشی و شخصیتی نیز توجه کرد. و نقش آن را در زمینه‌های متفاوت مورد بررسی قرار داد.

تربیت خلاق کودکان

تربیت خلاق کودکان، به خلاق بار آمدن این ذخایر انسانی خواهد انجامید و این شخصیت‌ های خلاق به سبب برخورداری از ویژگی‌های شخصیتی مطلوب،. اعتماد به نفس، استقلال اندیشه و نوآوری که در وجودشان پرورش یافته در حل بسیاری از مداخلات روانی ـ اجتماعی جامعه خود موثر خواهند بود. به این ترتیب این افراد نه تنها موجبات پیشرفت جامعه خود را در شرایط متحول جهان کنونی موجب می‌شوند. بلکه راه تعالی آن را در دستیابی به سوی توسعه انسانی نیز هموار خواهد نمود.

خانواده‌ها باید بدانند که پرورش استعداد کودکان منحصر به استعدادهای تحصیلی و علمی نیست،. بلکه جامعه متوازن جامعه ایست که توانایی‌های مختلف افراد آن جامعه شناسایی شده و رشد کرده باشد. میندهام در بیان لزوم پرورش خلاقیت کودکان به پرورش استعدادهای غیر درسی و غیر تحصیلی کودکان اشاره می‌کند. و پرورش خلاقیت را راهی برای شکوفایی استعداد همه جانبه کودکان می‌داند.

نمره‌ گذاری پرسشنامه خلاقیت کودکان از نظر مربیان

همکاران ما در بخش روانشناسی کوپر اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه خلاقیت کودکان از نظر مربیان کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت ۴ زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

پرسشنامه خلاقیت کودکان

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد. یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد. معمولاً دامنه ضریب اعتماد آلفای کرونباخ از صفر (۰) به معنای عدم پایداری، تا مثبت یک (۱+) به معنای پایائی کامل قرار می گیرد. و هر چه مقدار بدست آمده به عدد مثبت یک نزدیکتر باشد قابلیت اعتماد پرسشنامه بیشتر می شود. مقصود از روایی یک آزمون یا پرسشنامه، آن خصیصه یا ویژگی ابزار گرد اوری اطلاعات است. که مقولاتی را که برای آنها در نظر گرفته شده است تعیین کند.

مشخصات پرسشنامه خلاقیت کودکان از نظر مربیان

هدف: سنجش خلاقیت کودکان از نظر مربیان
تعداد سوال: 30
روایی پایایی : دارد
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
نوع فایل: word
تعداد صفحات: 8
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 5000 تومان

تعداد صفحات: 8

فرمت فایل: WORD