ترجمه مقاله تکامل ریز ساختار در یک آلیاژ ریختگی Al-Si- Mg

ترجمه مقاله تکامل ریز ساختار در یک آلیاژ ریختگی Al-Si- Mg

دانلود مقاله انگلیسی لاتین ISI همراه با ترجمه فارسی با عنوان تکامل ریز ساختار در یک آلیاژ ریختگی Al-Si- Mg

چکیده مقاله ترجمه شده
آزمایش برای بررسی انجام با تکنیک کوئنچینگ سریع طراحی شده است. با استفاده از میکروسکوپ نوری مناطق مذاب کوئنچ شده به سادگی از جامد احاطه کننده ان قابل تشخیص است. با گوئنچ کردن در درجه حرارت های مختلف, تکامل ریز ساختار یک آلیاژ تجاری ریختگی با پایه Al-Si (AA601) در کل فرایند انجماد آن بررسی و خصوصیات آن مشخص شده گسترش ریز ساختار با تشکیل تخلخل در همان آلیاژ مرتبط بود.

مقدمه:
ترکیبات آلیاژهای ریختگی تجاری Al-Si, تطابق را بین خصوصیات اجرایی و فرایندی و نیز اضطرارات اقتصادی آن ها نشان میدهد در نتیجه, اکثر آلیاژهای تجاری حاوی مخلوطی از چندین عنصر هستند که بصورت ناخالص یا افزونی های تعمدی وجود دارند.
زیر ساختار سیاه تاب نتیجه دسته ای واکنش هاست که در طول انجماد رخ می‌دهد. ترکیب تحلیل ریز ساختاری یا تحلیل منحنی سرد شدن غالبا می‌تواند درجه حرارت های واکنش و فازهای دخیل را تعیین کند با این وجود, ریز ساختار واقعی که در زمان مشخصی در انجماد وجود داشته و نمی‌توان با استفاده از این روش تخمین زد.

روش پذیرفته شده مناسبی برای بررسی زیر ساختار یک قطعه ریختگی نیمه جامد, تسریع انجماد بوسیله کوئنچ کردن است فصل مشترک جامد مذاب در زمان کوئیچ را می‌توان بدین روش و با استفاده از میکروسکوپ نوری مشاهده نمود. در آلیاژهای ریختگی Al-Si, این روش برای مشخص کردن کامل خصوصیات تکامل ریز ساختاری آلیاژهای خاص و یا بیشتر برای مطالعه یک انجامد خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از این مطالعه, تعیین خصوصیات ریز ساختار در طول انجماد یک آلیاژ ریختگی تجاری Al-Si-Mg است. توجه اصلی به چگونگی تغییر نحوه توزیع مذاب در طول انجماد و چگونگی تاثیر گذاری آن بر روی تشکیل تخلخل معطوف شده است.

روش تجربی:
ترکیب آلیاژ مورد استفاده در جدول ۱ نشان داده شده است. این ترکیب در محدوده آلیاژ استرالیایی با نام AA601 قرار می‌گیرد. عنصر استرانسیوم با وجود آنکه عمدا اضافه نشده, اما با غلظت ۲۰ ppm در آن وجود داشت. میزانی با وزن تقریبی ۴۰kg از این آلیاژ در بوته ای از جنس گاربید سلیکون در یک کوره مقاومتی الکتریکی ساخته شد. درجه حرارت مذاب در طول آزمایش در دمای ۷۰۰c ثابت نگه داشته شد.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

راهنمای خرید:

  • » لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • » همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • » ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • » در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.