پرسشنامه شدت خشم نسلون

پرسشنامه شدت خشم نسلون

شدت خشم نسلون

پرسشنامه شدت خشم، توسط نلسون در سال 2000 طراحی شده است. این مقیاس دارای ۳۹ گویه و ۴ مولفه ناکامی ۱۱ سوال، پرخاشگری بدنی ۹ سوال، روابط با همسالان ۹ سوال و روابط با مراجع قدرت ۱۰ سوال می باشد که با یک مقیاس لیکرت چهار درجه ­ای با سؤالاتی مانند: (مادرت تو را وسط تماشای برنامه تلویزیونی دلخواهت برای شام صدا می‌زند ) شدت خشم را می ­سنجد.

شدت خشم

شدت خشم
خشم یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین هیجان ها در زندگی انسان هاست. برانگیختگی آن به صورت مکرر می تواند، فعال کننده رفتار پرخاشگرانه بوده و به سازگاری روانشناختی و سلامت فردی آسیب رساند. یکی از راهکارهای توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی جهت کاهش آسیب های اجتماعی آموزش مهارت های زندگی است، که آموزش کنترل خشم یکی از مؤلفه های اصلی آن است، آموزش آن نه تنها می تواند مفید باشد، بلکه می تواند بخشی از برنامه های پیشگیری ثانویه باشد

روایی و پایایی پرسشنامه

روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  روایی پرسشنامه شدت خشم توسط  اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی  اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  پایایی پرسشنامه شدت خشم از روش آلفای کرونباخ بالای ۷۰ صدم  به دست آمده است.

روایی و پایایی : دارد
مولفه: دارد (سوالات مرتبط با هر مولفه مشخص نیست)
نحوه نمره گذاری: دارد
مقاله بیس: ۴ مقاله بیس فارسی
نوع فایل : ورد آفیس word
نسخه PDF : دارد
تعداد صفحات: ۴
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • » لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • » همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • » ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • » در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.