پرسشنامه عدم تحمل بلاتکلیفی

پرسشنامه عدم تحمل بلاتکلیفی

دانلود پرسشنامه استاندارد عدم تحمل بلاتکلیفی

معرفی پرسشنامه

پرسشنامه عدم تحمل بلاتکلیفی (IUS) توسط فریستون و همکاران ۱۹۹۴ برای سنجش میزان تحمل افراد در برابر موقعیت های نامطمئن و حاکی از بلاتکلیفی کاربرد دارد.این مقیاس ۲۷ سوال دارد . عدم تحمل بلاتکلیفی چهار ویژگی را در تمایز افراد مضطرب از افراد سالم مهم میداند:توانایی کم تحمل موقعیت های مبهم، باورهای مثبت درباره نگرانی، اجتناب شناختی و جهت گیری منفی به مشکل.
عدم تحمل بلاتکلیفی یک ویژگی شخصیتی است که از مجموعه ای از عقاید منفی درباره عدم قطعیت تشکیل شده است.برای مثال افرادی که عدم تحمل بلاتکلیفی دارند معتقدند که بلاتکلیفی پریشان کننده است. وجود شک و تردید در مورد آینده غیرقابل تحمل است ، وقایع غیرمنتظره منفی هستند و باید از آنها اجتناب کرد .شک و تردید موجب ناتوانی فرد برای عمل کردن می شود.عدم تحمل بلاتکلیفی نوعی سوگیری شناختی است که برچگونگی دریافت، تفسیر و واکنش فرد به یک موقعیت نامطمئن در سطوح هیجانی ، شناختی و رفتاری تاثیر می گذارد

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.
روایی و پایایی این پرسشنامه در پژوهش فریستون و همکاران ذکر شده است.

روایی و پایایی: دارد (خارجی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
فرمت فایل: ورد آفیس WORD
مولفه : دارد (سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است)
تعداد صفحات: ۷
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

راهنمای خرید:

  • » لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • » همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • » ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • » در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.