پاورپوینت بودجه ریزی و مدیریت بر مبنای فعالیت

پاورپوینت بودجه ریزی و مدیریت بر مبنای فعالیت

بودجه ریزی و مدیریت بر مبنای فعالیت

حسابداری مدیریت ABM وABB ،ABC
مقدمه
تحولات سریع در صنایع تولیدی جهان ، شامل رقابت سنگین در بازارهای جهانی ، نوآوریهای تکنولوژی و پیشرفت سیستمهای کامپیوتری بوده است . این تحولات موجب شده است که شرکتهایی که توان هم آهنگ کردن عملیات خود را باشرایط جدید داشته اند بصورت شرکتهایی موفق جهانی درآیند و شرکتهای که چنین توانی را نداشته اند از بازار رقابت خارج شوند. در شرایط جدید ، حسابداران مدیریت نیز ناچار از ابداع و بکارگیری روشها و سیستمهایی بوده اند که جوابگوی نیازهای روز شرکتها باشد و از جمله این روشها :

  1. هزینه یابی بر مبنای فعالیت (ABC)
  2. بودجه بندی بر مبنای فعالیت (ABB)
  3. مدیریت بر مبنای فعالیت (ABM)

هزینه یابی بر مبنای فعالیت Activity Based Costing

تعریف ABC
هزینه یابی بر مبنای عملیات، از روش های نوین هزینه یابی است .
این روش با بررسی فعالیتهایی که مستقیما“ در فرایند عملیاتی دخالت دارند، به ارائه اطلاعات دقیق بهای تمام شده می پردازد.

تاریخچه ABC
از اوایل دهه ۸۰ سازمانها به این نتیجه رسیدند که برای بقای خود و ارائه خدمات برتر به مشتریانشان بایستی شیوه و فرایندهای خود را بهبود بخشند و ضمن افزایش مستمر کیفیت, هزینه ها را به نحو قابل قبولی پایین آورند.
تفکر ایجاد ارتباط بین هزینه ها و فعالیتها در اواخر دهه ۶۰ و اوایل ۷۰ در آثار سالومنز و استاباس دیده شده است اما به صورت آکادمیک در دهه ۸۰ مطرح شده است.

مفاهیم ABC
ABC چیست ؟
هزینه یابی بر مبنای فعالیت که داخل ساختار سیستم حسابداری هزینه قرار می گیرد.

آیا ABC یک روش ارزیابی موجودی کالا است؟

این روش می تواند همانند روش های سنتی برای ارزیابی موجودی کالا استفاده گردد.یا با کمک سیستمهای کامپیوتری فقط برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر و دقیق تر برای تصمیمات مدیران استفاده شود.

اگر ABC به عنوان یک مدل حمایتی برای تصمیم گیری،فقط یکبار در سال انجام شود دیگر نمی تواند یک روش ارزیابی موجودی کالا محسوب گردد.
اگر ABC کاملا” جایگزین سیستم هزینه یابی سنتی گردد، به یک روش ارزیابی موجودی کالا تبدیل می گردد.

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 57

فرمت فایل: پاورپوینت