دانلود پاورپوینت منیزیت 20 اسلاید

دانلود پاورپوینت منیزیت 20 اسلاید

مقدمه پاورپوینت منیزیت
دیرگدازهای منیزیایی  و دیرگدازهای حاوی منیزیا در گروه دیرگدازهای قلیایی قرار دارند. ویژگی قلیایی در بسیاری از کاربردها، بسیار حساس و تعیین کننده است. این دیرگدازهای به دلیل نوع مواد اولیه گاهی به دیرگدازهای منیزیتی معروف اند، ولی از آنجا که دیرگدازهای منیزیایی کربنات منیزیم (منیزیت) ندارند و از اکسید منیزیم ساخته شده اند بهتر است آنها را دیرگدازهای منیزیایی بنامیم.

منیزیا (MgO) نخستین بار در سال ۱۸۶۸ به عنوان یک ماده دیرگداز به ثبت رسید. در سالهای ۱۸۷۸ تا ۱۸۸۰ امکان استفاده از آن در پاتیلهای ذوب و تهیه فولاد مطرح شد. سپس،به تدریج مصرف دیرگدازهای منیزیایی افزایش یافت، زیرا در بسیاری از صنایع کاربردهای مناسبی دارد.هم اکنون از آن به عنوان آستر کوره های فولاد سازی، کوره های سیمان و کوره های تصفیه فلزات غیرآهنی استفاده وسیعی می شود. اخیراً دیرگدازهای حاوی منیزیا مانند منیزیا- گرافیتی در دیواره دیرگداز واحدهای فولاد سازی کاربرد گسترده ای یافته اند. خلاصه ای از معایب و مزایای این دیرگدازها به قرار زیر است.

مزایای عمده
خواص شیمیایی مناسب ، از جمله قلیایی بودن و مقاومت به خوردگی،
نقطه ذوب بالا، نقطه ذوب منیزیای خالص  است،
مقاومت مکانیکی در دمای بالا یا استحکام گرم مناسب،
دیرگدازی مناسب در حوالی  ( برای پریکلاس خالص)،
سمی نبودن منیزیا و پریکلاس.

معایب عمده
مقاومت ضعیف در برابر شوک حرارتی، زیاد بودنضریب انبساط حرارتی،
اثر شدید برخی ناخالصیها بر اثر تشکیل فازهای با نقطه ذوب کم،
آمادگی زیاد برای آبدار شدن.

تقسیم بندی دیرگدازهای منیزیایی
دیرگدازهای منیزیایی را می توان بر اساس روش تولید و براساس نوع پیوند موجود در دیرگداز تقسیم بندی کرد، که روش دوم به لحاظ کاربردی بسیار اهمیت دارد.

تقسیم بندی بر حسب نوع پیوند
بر این اساس ،دیرگدازهای منیزیایی به صورت زیر طبقه بندی می شود.
دیرگداز منیزیایی پخته شده معمولی
همانند پخت سایر دیرگدازهای معمولی، ناخالصیها همراه با مواد اولیه هنگام پخت فاز مذاب ایجاد و تف جوشی کمک می کنند. این فاز مذاب ساختار پیچیده ای دارد و با فاز مذابی که در دیرگدازهای آلومینو سیلیکاتی تشکیل می شود،متفاوت است، زیرا این فاز حاوی مقادیر

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 20000 تومان

تعداد صفحات: 20

فرمت فایل: پاورپوینت