گزارش تخصصی ناتوانی های یادگیری چیست و چند گونه میباشند؟

گزارش تخصصی ناتوانی های یادگیری چیست و چند گونه میباشند؟

گزارش تخصصی ناتوانی های یادگیری چیست و چند گونه میباشند؟

چکیده
اختلالات یادگیری مانع از شکوفایی استعدادهای دانش آموزان می شود و باعث سرخوردگی و تحقیر آنها می شود، شناسایی و تشخیص اختلالات یادگیری و اقدام در مورد درمان و رفع مشکل آنان امری است که باید موردتوجه دست اندرکاران تعلیم و تربیت قرار گیرد.

عواملی نظیر بیماری های جسمانی، ناراحتی های عاطفی، نامساعد بودن شرایط خانوادگی و پایین بودن کیفیت آموزشی، یادگیری دانش آموز را مختل می کنند و موجب عقب ماندگی تحصیل می شوند. معلمان باید علائم اختلالات یادگیری را بشناسند تا در مواقع ضروری، دانش آموزان مبتلا را به مراجع ذیصلاح ارجاع دهند.

ناتوانی های یادگیری

مقدمه
اختلال های یادگیری ابتدا در دهه ۱۹۶۰ به عنوان جدیدترین حوزه فرعی در قلمرو کودکان استثنایی وارد شد .در جلسه نشست والدین درشهر نیویورک در اوایل دهه ۱۹۶۰ ساموئل کرک برای اولین بار اصطلاح ناتوانیهای یادگیری را پیشنهاد کرد واین به خاطر برچسبهای گوناگونی بود که بری توصیف کودکی باهوش بهنجار که دچار مشکلات یادگیری بود به کار می رفت .

این چنین کودکانی اغلب به عنوان آسیب دیده خفیف مغزی ،کند آموز نارسا خوان یا ناتان از نظر ادراکی ،نامگذاری شده اند که هر یک از این اصطلاحات با محدودیتهایی همراه بودند .کودکان مبتلا به اختلال یادگیری گروه ناهمگونی را تشکیل می دهند ،وجه اشتراکی که در بین همه آنها وجود دارد این است که همگی در یادگیری دروس مدرسه مشکل دارند .اختلالهای یادگیری تقریبا همیشه به افت تحصیلی منجر می شود ،اما این بدان معنا نیست که کودک دچار افت تحصیلی دارای اختلال یادگیری است .

ویژگی های کودکان ناتوان در یادگیری

فهرست مطالب
چکیده: ۲
مقدمه ۳
بیان مساله: ۴
ویژگیهای کودکان ناتوان در یادگیری ۴
مشکلات پیشرفت تحصیلی ۴
اشکال در زبان گفتاری ۶
مشکلات ادراکی ،ادراکی – حرکتی و هماهنگی کلی ۶
اختلال توجه وپیش فعالی ۶
مشکلات حافظه ،شناخت وفرا شناخت ۷
مشکلات هیجانی –اجتماعی ۸
مشکلات انگیزشی ۸
سبب شناسی ۸
عوامل ارگانیکی بیولوژیکی ۸
عوامل ژنتیکی ۹
انواع ناتوانیهای یادگیری ۹
خلاصه ویژگیهای کودکان دارای اختلال خواندن ۱۰
حقایقی درباره ناتوانی یادگیری : ۱۲
ناتوانی یادگیری چیست ؟ ۱۳
ناتوانی یادگیری چه چیزی نیست ؟ ۱۳
سن پیش دبستان ۱۴
کودکستان تا کلاس چهارم ۱۵
کلاس پنجم تا سوم راهنمایی ۱۵
ارزیابی ناتوانی یادگیری ۱۶
نتیجه گیری و راهکارها: ۱۷
منابع ۱۸

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 20000 تومان

تعداد صفحات: 18

فرمت فایل: WORD