پاورپوینت توق 25 اسلاید

پاورپوینت توق 25 اسلاید

توق

بخشی از پاورپوینت توق
توق Xanthium strumarium Common cocklebur (Heart leaf cocklebur) علف هرزی یکساله . و از خانواده Asteraceae که از طریق بذر تولید مثل می کند. دارای ریشه های زیر زمینی و منشعب بوده و کل گیاه ظاهری پشم آلود دارد. ساقه های گیاه بالا رونده و منشعب و شیاردار و زبر می باشند. برگهای این گیاه متناوب بوده مثلثی تا قلبی شکل است،هر دو طرف برگ زبر است، برگ دارای دمبرگ طویل است.

گلها کوچک و دارای گلهای نر و ماده مجزا از یکدیگر می باشند. کپسول بذر چوبی است. دارای تعداد زیادی زوائد قلاب مانند روی کپسول است. و در انتهای کپسول بذر دو زوائد خارمانند دیده میشود. درهر کپسول دو حجره وجود دارد که محتوی بذرهای قهوه ای رنگ تیره،استوانه ای شکل و مسطح و نوک تیز می باشند.

توق ماده Hydroquinone تولید می کند که باعث نفری و تورم کبد در دام می شود. توق از علفهای هرز مزارع توتون، چغندر قند، پنبه، ذرت، گندم،جو، نیشکر، باغهای میوه، سبزی و صیفی و اراضی بایر است.

علف هرز تلخه

علف هرز تلخه (Acroptilon repens(L) DC) که نام انگلیسی آن Russian Knapweed است. گیاهی چند ساله از خانواده کاسنی بوده که سایر نام های لاتین آن Centaurea repens و Centaurea picris می باشد. نام های خارجی آن Mountani Bluet و Turkestan Thistle و Hardhead Thistle و Creeping Thistle بوده . و در زبان فارسی به تلخه، تلخه گیجه، و تلخه دانه معرفو می باشد.

تلخه در گذشته (و حتی گاهی اوقات در حال حاضر) براساس طبقه بندی امریکای شمالی Centaurea repens نامیده می شد. البته این گیاه خصوصیات عمومی مشترکی با جنس Centaurea ندارد و در جنس Acroptilon قرار می گیرد.

نام جنس Acroptilon که به معنی نوک پر مانند است،‌ بدلیل موهای ریز و پر مانندی است. که در نوک براکته های کلاپرک گل وجود دارد. لقب repens برای این گونه نیز به رشد خزنده ربشه های آن مربوط می شود.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

راهنمای خرید:

  • » لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • » همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • » ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • » در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.