پاورپوینت بررسی ریخته‌ گری نواری روشی برای شکل‌ دهی سرامیک ها

پاورپوینت بررسی ریخته‌ گری نواری روشی برای شکل‌ دهی سرامیک ها

پاورپوینت بررسی ریخته‌ گری نواری روشی برای شکل‌ دهی سرامیک ها
در این فایل انواع روش‌های ریخته‌ گری نواری، شرح مفصل مراحل، مزایا، معایب و کاربردهای آن توضیح داده شده است. و برای درک بهتر از تصاویر متعدد استفاده شده است. شایان ذکر است که برای تهیه مطالب این پاورپوینت از 4 کتاب مرجع سرامیکی استفاده شده است. که اسم آن‌ها در پایان آورده شده است .

بخشی از پاورپوینت ریخته‌ گری نواری
ریخته‌ گری نواری متشکل از یک دوغاب برپایه پودرهای سرامیکی حلال‌ها پراکنده‌ سازها بایندرها و پلاستیک سازها می‌باشد. یک دوغاب گاز زدایی شده و به خوبی پراکنده شده به داخل یک حمل کننده‌ی متحرک تغذیه می‌شود. و توسط تیغه‌ی نازکی مسطح می‌شود. بعد از اینکه ورقه‌ی نازک یکنواخت شد، حلال تبخیر شده و نوار خشکی را با استحکام کافی ایجاد می‌کند. که می‌تواند بریده شده و تحت عملیات پخت قرار گیرد.

ریخته‌ گری نواری

ریخته‌ گری نواری

ریخته‌ گری نواری بهترین روش برای تولید صفحات عریض، نازک و تخت سرامیکی است. خازن‌های سرامیکی، مدارات چند‌لایه (مولتی لیر)، وسایل پیزوالکتریک،. مبدل‌های حرارتی و حسگرها معمولا توسط این روش تولید می‌شوند. کاربرد‌های اخیر شامل مبدل‌های حرارتی و هندسه‌های سه بعدی پیچیده توسط شکل دادن خام نوارها می‌باشد. در این روش می‌توان صفحه‌هایی با ضخامت ۵ تا ۱۰۰ میکرون را تولید نمود.

انواع آن: دکتر بلید (پیوسته و ناپیوسته)، آبشاری و کاغذی که در مورد هر کدام توضیح داده شده است.
تهیه سوسپانسون با کیفیت در همه روش‌های شکل‌ دهی بسیار مهم است، اما در این روش حساسیت بالاتری دارد. چون بدنه‌ی خام باید بالاترین دانسیته‌ی ممکن را داشته باشد. و ذرات تا مرحله خشکایش تبخیری پایدار بمانند. در این فایل در مورد تهیه‌ی یک سوسپانسیون مناسب و عوامل موثر مانند نوع حلال برای سرامیک‌های اکسیدی . و غیراکسیدی، دفلوکولانت، بایندر و پلاستی‌ سایزر، هوازدایی و فیلترینگ کاملا توضیح داده شده است.

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 20000 تومان

تعداد صفحات: 65

فرمت فایل: پاورپوینت